Orlen umacnia się na Słowacji

W tym roku koncern prawie dwukrotnie powiększył sieć swoich stacji na Słowacji. Wszystkie 90 stacji działa już pod marką Orlen. Po zakończeniu rebrandingu, Orlen koncentruje się na poszerzeniu oferty pozapaliwowej oraz rozwoju dystrybucji paliw alternatywnych, w tym uruchomieniu pierwszych punktów ładowania pojazdów elektrycznych. W planach jest również dalszy wzrost liczby stacji.

– Skutecznie wzmacniamy markę Orlen w Polsce i regionie. Na Słowacji, w zaledwie cztery lata, stworzyliśmy jedną z największych sieci paliwowych i chcemy wkrótce wejść do grona trzech największych operatorów stacji w tym kraju. Produkty i usługi z logo Orlen cieszą się tutaj coraz większym uznaniem – klienci doceniają ich jakość i innowacyjność. Będziemy dalej iść w tym kierunku – wkrótce słowaccy kierowcy będą mogli skorzystać z naszej aplikacji ułatwiającej korzystanie z oferty Orlen. Stawiamy również na rozwój elektromobilności i planujemy uruchomienie stacji tankowania wodorem

mówi Daniel Obajtek, prezes Orlenu.

Grupa Orlen działa na Słowacji od 2019 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się sieci paliwowych na tym rynku, na którym zajmuje aktualnie czwartą pozycję. Na koniec ubiegłego roku koncern posiadał na Słowacji 50 stacji. W tym roku liczba ta wzrosła do 90, m.in. dzięki przejęciu 37 stacji marki Slovnaft od MOL. Koncern właśnie zakończył ich rebranding, co oznacza, że wszystkie stacje sieci na Słowacji działają już pod marką Orlen.

Strategia Grupy Orlen do 2030 roku zakłada, że sieć stacji paliw koncernu liczyć będzie 3,5 tysiąca punktów. 45 proc. z nich zlokalizowanych będzie poza Polską. Na koniec II kwartału 2023 r. liczba stacji paliw Orlen wynosiła 3157, z czego 1919 w Polsce, a 1238 na rynkach zagranicznych: w Czechach, na Litwie, w Niemczech, na Słowacji i Węgrzech W lipcu koncern ogłosił transakcję kupna austriackiej sieci paliwowej Turmöl. Po jej finalizacji, liczba stacji Orlenu wzrośnie o 266, a koncern będzie prowadził sprzedaż detaliczną paliw na siedmiu europejskich rynkach.

Skomentuj artykuł: