2,5 tys. miejsc pracy na Dolnym Śląsku w nowych zakładach druku 3D

We Wrocławiu powstaną, produkowane w technologii cyfrowej, nakładki medyczne. Dzięki nowej inwestycji w ciągu najbliższych kilku lat powstanie w regionie ponad 2500 nowych miejsc pracy.

niezalezna.pl POLECA

Rozwój polskiego przemysłu z wykorzystaniem innowacyjnych technologii, to jeden z priorytetów naszego rządu, co uwypuklimy w opracowanej Polityce Przemysłowej Polski. Staramy się tworzyć jak najlepsze warunki zarówno dla rozwoju rodzimych firm, jak również zachęcania kapitału zagranicznego do inwestycji w Polsce. Konsekwentnie wspieramy inwestycje w cyfryzację.  Nasz kraj posiada jednych z najlepszych na świecie specjalistów z obszaru IT i cyfryzacji, a instrumenty wsparcia, takie jak specjalne strefy ekonomiczne czy rządowy program grantowy znacznie upraszczają procedurę inwestycji i rozwoju biznesu. Cieszy nas, że kolejny inwestor, firma Align Technology, docenił te możliwości i zdecydował się na ekspansję w regionie EMEA, lokalizując jedne z najnowocześniejszych zakładów druku 3D i produkcji cyfrowej na terenie Polski

mówi wicepremier Jarosław Gowin, minister rozwoju, pracy i technologii.

Firma Align Technology jest największym na świecie producentem wykorzystującym technologię druku 3D. Każdego dnia w jej zakładach na całym świecie powstaje 700 tys. unikalnych części spersonalizowanych nakładek ortodontycznych. Z systemu Invisalign korzysta ponad 200 tys. certyfikowanych stomatologów i ortodontów.

Firma ogłosiła plany uruchomienia nowego zakładu produkcyjnego we Wrocławiu - pierwszego w Europie i trzeciego na świecie (po zakładach w Juarez w Meksyku i Ziyang w Chinach), będącego odpowiedzą na rosnące zapotrzebowanie rynku w regionie EMEA (Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki) na medyczne nakładki. Bezpośrednio z zakładu przezroczyste nakładki Invisalign będą dostarczane do współpracujących z firmą lekarzy, którzy wykorzystają je w leczeniu wad zgryzu u swoich pacjentów. Inwestycja będzie stanowiła rozszerzenie działań lokalnych placówek, do których zaliczają się zakłady planowania leczenia (TREAT) w Polsce, Niemczech i Hiszpanii.

Rozpoczęcie produkcji w nowym zakładzie planowane jest na początku 2022 r. Bezpośrednio z zakładu przezroczyste nakładki Invisalign będą dostarczane do współpracujących z firmą lekarzy, którzy wykorzystają je w leczeniu wad zgryzu u swoich pacjentów.

Źródło

Skomentuj artykuł: