Anwil przyciągnął ogrom start-upów

Rekordowa liczba blisko 250 start-upów z 23 krajów zgłosiła się do programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE Spring Edition 2021, którego uczestnikiem, jako odbiorca technologii, jest Anwil z Grupy Orlen. Zakończenie oceny aplikacji planowane jest na koniec czerwca – podała spółka.

Informując o przebiegu aplikacji w programie akceleracyjnym, Anwil podkreślił, że "poszukiwanie innowacji i rozwijanie współpracy ze start-upami konsekwentnie wpisuje się w działania Grupy Orlen, związane z realizacją strategii Orlen 2030".
 

"Rekordowa liczba zgłoszeń młodych technologicznych start-upów wpłynęła w ramach programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE Spring Edition 2021, którego uczestnikiem – jako odbiorca technologii – jest Anwil, spółka z Grupy Orlen"

przekazano w komunikacie.

Podkreślono, że "pomysły na współpracę z biznesem zgłosiło blisko 250 start-upów z 23 krajów". Wśród nich – jak podano – znalazły się projekty m.in. z branży agrotech, bezpieczeństwa pracy, rozwiązań IT, druku 3D, energetyki, finansów, a także logistyki i wsparcia procesów produkcyjnych.

Anwil zaznaczył, że "jest aktywnym uczestnikiem programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE, który traktuje jako narzędzie do pozyskiwania innowacyjnych projektów, wspierających działalność spółki".

W informacji wyjaśniono, że w szczególności poszukiwane są rozwiązania z takich dziedzin, jak: energia, przemysł 4.0, marketing technologiczny i zrównoważony rozwój i zarządzanie odpadami. Spółka przyznała, że "szansę na wdrożenie mają jednak także interesujące propozycje z innych obszarów".

"Udział w rundzie wiosennej programu akceleracyjnego MIT Forum Enterprise CEE to dla nas nowe i cenne doświadczenie. Szczególnie cieszy duża liczba aplikacji w puli innowacyjnych tematów technologicznych i środowiskowych"

powiedział Łukasz Grabiński, dyrektor obszaru strategii, rozwoju i innowacji Anwilu, cytowany w komunikacie spółki.

Dodał, że trwa tam weryfikacja poziomu zgodności aplikacji z priorytetowymi celami, które Anwil określił na etapie przystąpienia do programu.

"Przesłane aplikacje oceniają nie tylko eksperci z Anwilu. Ich analizą zajmują się również innowatorzy z międzynarodowego środowiska specjalistów skupionych w akceleratorze"

dodał Grabiński.

Anwil zapowiedział, że kolejnym etapem programu jest stworzenie krótkiej listy rankingowej, jak również przeprowadzenie indywidualnych wywiadów i warsztatów selekcyjnych z najlepiej ocenionymi start-upami, potencjalnymi partnerami biznesowymi.

"Zakończenie oceny aplikacji przewidziane jest na koniec czerwca br."

przekazała spółka.

Anwil z siedzibą we Włocławku (Kujawsko-Pomorskie) to podmiot zależny PKN Orlen, w którym płocki koncern ma 100 proc. udziałów. Spółka produkuje nawozy azotowe: saletrę amonową i saletrzak, a także wytwarza tworzywa sztuczne, w tym suspensyjny polichlorek winylu, którego jest jedynym producentem w Polsce.

Źródło

Skomentuj artykuł: