Elektromobilność będzie siłą napędową przemysłu motoryzacyjnego

Produkcja aut elektrycznych i ich podzespołów może być siłą napędową automotive - poinformował w raporcie "MotoBarometr 2019 Nastroje w automotive" Exact Systems.

"Producenci w Polsce zdają sobie sprawę z ogromnej roli nowych technologii w branży motoryzacyjnej. 41 proc. z nich widzi w tym trendzie największe możliwości dla rozwoju automotive. Mowa przede wszystkim o produkcji części lub podzespołów do aut elektrycznych, hybrydowych i autonomicznych lub całych pojazdów. Na drugim miejscu wśród możliwości rozwoju sektora respondenci wymieniali produkcję nowych samochodów w już działających zakładach (29 proc. wskazań). W porównaniu do ubiegłorocznej edycji raportu, dwukrotnie zmalał odsetek respondentów, którzy liczą na nowy zakład produkcyjny (19 proc. vs 38 proc.)"

napisano.

"Innowacyjność jest także doceniana w Czechach (57 proc.), Niemczech (47 proc.) i na Węgrzech (35 proc.). W pozostałych krajach ankietowani są bardziej sceptyczni i za największy bodziec do wzrostu uznają produkcję nowych modeli aut – 41 proc. odpowiedzi w Wielkiej Brytanii, 33 proc. w Rosji czy 31 proc. w Turcji"

dodano.

Według badania Exact System koszty pracy przestały być główną przewagą konkurencyjną polskiego rynku automotive. Zagraniczne inwestycje przyciąga przede wszystkim położenie geograficzne, na co wskazuje aż 70 proc. producentów motoryzacyjnych znad Wisły.

Źródło

Skomentuj artykuł: