Rekordowa pomoc rządu. "Nie wierzcie w dezinformację"

225 mln zł rządowej pomocy dla plantatorów drzew i krzewów owocowych i truskawek.

Podczas konferencji prasowej minister rolnictwa i gospodarki żywnościowej Robert Telus zapowiedział: - Jeszcze w tym roku będą wypłacone odszkodowania. 

Program pomocy jest skierowany zarówno do sadowników, jak i do plantatorów, którzy mają krzewy owocowe oraz truskawki. To jest bardzo duża, rekordowa wręcz pomoc. Jej wysokość w przypadku drzew owocowych wynosi 5000 złotych/ha, a w przypadku krzewów owocowych i truskawek – 2500 zł/ha – podkreślił szef resortu rolnictwa, dodając, że na tę pomoc zabezpieczone zostały środki w wysokości 225 mln zł.

Pomoc skierowana jest do rolników, w gospodarstwach których straty spowodowane zostały przez huragan, grad lub przymrozki. Wnioski będą przyjmowane od 5 do 10 października 2023 r., a wypłata będzie realizowana jeszcze w tym roku.

Minister Telus zapewnił ponadto, że nie będzie redukcji wysokości pomocy zbożowej i uprawnieni rolnicy otrzymają rekompensaty w zapowiadanej wcześniej wysokości. – Jesteśmy wiarygodni i jak obiecujemy, tak robimy. Dlatego proszę nie wierzyć w szerzącą się dezinformację w sieci – podkreślił szef resortu rolnictwa.

Minister Robert Telus poinformował również, że rozpoczęły się już prace w kwestii etykietowania miodu, aby konsument dokładnie wiedział, jaki miód kupuje, jaki jest jego skład i skąd dany miód pochodzi.

Źródło

Skomentuj artykuł: