Linie odwołują loty z Warszawy do Izraela

Z powodu sytuacji w Izraelu, PLL LOT, Wizz Air i Enter Air odwołują swoje rejsy na trasie Warszawa-Tel Awiw - poinformowało biuro prasowe stołecznego portu. LOT informuje, że loty na tej trasie w najbliższych dniach mogą zostać opóźnione lub odwołane.

"Dziś z Warszawy do Tel Awiwu nie został zrealizowany jeden rejs PLL LOT oraz jeden Wizz Aira. Kolejny lot LOT-u i także jeden rejs Enter Aira są odwołane" - przekazało w niedzielę biuro prasowe Lotniska Chopina.

Jak dodano, na przylocie do Warszawy odwołane są dwa rejsy LOT i jeden Wizz Aira.

Rzecznik PLL LOT Krzysztof Moczulski informował w sobotę wieczorem na platformie X, dawniej Twitter, że ze względu na sytuację zagrożenia dla ruchu lotniczego przewoźnik odwołuje w niedzielę, 8 października, odwołuje rejsy o numerach: LO 153/156, LO 155/LO160. Chodzi o loty z Warszawy z godz. 6 rano i 14., a także rejsy powrotne.

Narodowy przewoźnik poinformował, ze "ze względu na sytuację zagrożenia dla ruchu lotniczego rejsy PLL LOT z Tel Awiwu w najbliższych dniach mogą zostać opóźnione lub odwołane".

Spółka prosi swoich pasażerów przebywających aktualnie w Izraelu o przekazanie jej swoich danych kontaktowych pod nr. tel +97237217931, WhatsApp lub email: tlv@lot.pl.

"Dzięki temu będziemy mogli na bieżąco Państwa informować w sprawie ewentualnych zmian dotyczących Państwa rejsów" 

- poinformował LOT.

Przewoźnik prosi również podróżnych o zweryfikowanie statusu rejsu na stronie internetowej lub poprzez kontakt z LOT przed udaniem się na lotnisko. 

"Informujemy też, że trwają prace nad alternatywnymi sposobami powrotu polskich obywatelu z Izraela w sytuacji, gdyby obecna sytuacja się przedłużała" - podała spółka.

Węgierski Wizz Air także w sobotę wieczorem poinformował, że ze względu na sytuację w Izraelu, odwołuje loty do i z Tel Awiwu zaplanowane na niedzielę, 8 października 2023 r.

W sobotę, ok. godz. 6.30 czasu miejscowego (5.30 w Polsce) rozpoczął się atak Hamasu na Izrael. Bojownicy przeniknęli do wielu miast na południu kraju. Izrael został również zaatakowany tysiącami rakiet.

Armia izraelska poinformował w niedzielę rano, że w ośmiu miejscach trwają starcia z bojownikami Hamasu na południu Izraela. O "zażartych walkach" powiadomiło też zbrojne skrzydło Hamasu, Brygady al-Kassama.

Źródło

Skomentuj artykuł: