Radom: Lotnisko zaczyna żyć

Lotnisko Warszawa-Radom od początku funkcjonowania odprawiło już 27.650 osób. Popularne są zarówno rejsy regularne jak i czarterowe realizowane na sześciu trasach – Rzym, Paryż, Warna, Preweza, Tirana i Antalya. Tygodniowo port wykonuje 30 operacji lotniczych. Pasażerowie mogą też skorzystać z darmowych shuttle busów dostosowanych do aktualnej siatki połączeń.

- Zainteresowanie pasażerów wakacyjnymi kierunkami rejsów z Lotniska Warszawa-Radom jest ogromne. Wypełnienie samolotów z Radomia jest znakomite, lotnisko zaczyna żyć, a sezon urlopowy dopiero się rozpoczął. Tylko w  czerwcu radomski port odprawił 15.411 osób. To świetny wynik i dobry prognostyk na przyszłość. Jesteśmy przekonani, że z każdym rokiem siatka połączeń będzie się rozszerzać, a wraz z nią przybędzie jeszcze więcej pasażerów. Co ważne, w sezonie zimowym utrzymane będą regularne rejsy do Rzymu i Paryża realizowane przez PLL LOT  - mówi Anna Dermont, rzecznik PPL S.A.

Zgodnie z zapowiedziami przewoźnika loty do stolic Francji i Włoch będą wykonywane trzy razy w tygodniu.

Od 3 czerwca przewoźnikiem obsługującym bezpłatne shuttle busy z i do Lotniska Warszaw-Radom jest firma Raf Trans. Połączenia realizowane są w obie strony z Kielc (przystanek na dworcu PKS) przez Skarżysko-Kamienną (przystanek na dworcu PKS) oraz z Warszawy. W stolicy autobusy zatrzymują się na parkingu Uniwersum przy Dworcu Centralnym oraz na Lotnisku Chopina.

Rozkład kursowania busów dostosowany jest do siatki wszystkich połączeń lotniczych PLL LOT i Enter Air. Pasażerowie chcący skorzystać z darmowych shuttle busów muszą najpierw dokonać rezerwacji u operatora pod adresem przewozy@raftrans.com.pl. Już wkrótce uruchomiony zostanie system do obsługi połączeń shuttle bus, który usprawni proces rezerwacji. Z połączeń mogą korzystać również pasażerowie podróżujący z Lotniska Warszawa-Radom, którzy nie dokonali wcześniejszej rezerwacji. W takim wypadku o dostępność wolnych miejsc należy pytać kierowcę. Szczegółowe informacje o usłudze znajdują się na stronie internetowej Lotniska Warszawa-Radom.
Do zimowej siatki połączeń z Lotniska Warszawa-Radom dołącza kolejny kierunek - egipski kurort Szarm el-Szejk. To pierwszy czarter w sezonie zimowym, który dołącza do regularnych połączeń zimowych - Rzymu i Paryża - ogłoszonych przez PLL LOT. Od początku funkcjonowania lotnisko odprawiło już blisko 36,5 tysiąca pasażerów, a tylko w ciągu pierwszych dwóch tygodni lipca z portu skorzystało 12 tysięcy osób.
Zimą z Lotniska Warszawa-Radom polecimy do EgiptuOperatorem wycieczek do Egiptu będzie tureckie biuro podróży Anex Tour, które od ponad 28 lat jest jednym z wiodących organizatorów wyjazdów turystycznych. Firma posiada swoje oddziały w ponad 30 krajach na świecie. Loty do Egiptu, obsługiwane Boeingami 757-300 ukraińskich linii Skyline Express Airlines, realizowane będą w każdy piątek od 27 października do 12 kwietnia.
- Duże zainteresowanie przewoźników i touroperatorów jest efektem bardzo dobrych wyników przewozowych. Od końca kwietnia, kiedy lotnisko rozpoczęło działalność, odprawiliśmy już ponad 36 tys. osób. Cieszymy się, że kolejny touroperator dostrzegł potencjał radomskiego portu, a pasażerowie chętnie rozpoczynają tu swoje podróże – mówi Anna Dermont, rzecznik PPL S.A.

W sezonie wakacyjnym z Lotniska Warszawa-Radom polecieć można do Francji, Włoch, Grecji, Turcji, Bułgarii i Albanii. Podróżni z Warszawy i Kielc mogą skorzystać z bezpłatnych shuttle busów, których rozkład kursowania dostosowany jest do siatki połączeń lotniczych. Lotnisko oferuje również atrakcyjny cenowo parking tuż przy samym terminalu. Szczegółowe informacje dostępne są w zakładce „Transport i parking” na stronie www.lotniskowarszawa-radom.pl.

Źródło

Skomentuj artykuł: