Więcej miejsc w pociągach PKP Intercity

W okresie Wszystkich Świętych PKP Intercity wzmacnia dodatkowymi wagonami pociągi cieszące się dużym zainteresowaniem podróżnych. Dodatkowe wagony są dołączane m.in. do pociągów z Warszawy, Krakowa, Trójmiasta Wrocławia, Poznania.

Jak przekazał rzecznik prasowy przewoźnika Cezary Nowak, PKP Intercity stale monitoruje frekwencję w pociągach i liczba dodatkowych wagonów dołączonych do pociągów będzie większa niż zakładano kilka dni temu. Od 27 października do 30 października wzmocniono 158 pociągów 213 wagonami.

"Od 31 października do 5 listopada dodamy 204 wagony do 151 pociągów"

poinformował rzecznik PKP Intercity

Jak przewiduje przewoźnik, najbardziej popularnymi kierunkami podróżowania w okresie Wszystkich Świętych będą trasy: Kraków-Warszawa-Kraków, Trójmiasto-Warszawa-Trójmiasto, Warszawa-Poznań-Warszawa, Warszawa-Wrocław-Warszawa. Najwięcej podróżnych w czasie przedłużonego, świątecznego weekendu przyjmą dworce: Warszawa Centralna, Kraków Główny, Wrocław Główny, Poznań Główny, Warszawa Gdańska i Warszawa Wschodnia.

PKP Intercity zapowiada, że w miarę możliwości technicznych będą wzmacniane kolejne składy.

Przewoźnik przypomina, że bilety na przejazd pociągami spółki można kupić za pośrednictwem strony intercity.pl, poprzez aplikację mobilną przewoźnika czy z wykorzystaniem portali i aplikacji partnerów: KOLEO, SkyCash, e-podróżnik.pl, Bilkom oraz mPay. Wybierając aplikacje Google Maps czy Jakodojade, podróżni mogą wyszukać połączenia PKP Intercity i skorzystać z opcji przekierowania do zakupu biletu na wskazany pociąg na stronie intercity.pl.

W okresie Wszystkich Świętych do dyspozycji pasażerów, na największych dworcach w Polsce, będą informatorzy, którzy mają pomóc ustalić przesiadki czy znaleźć odpowiedni peron. Można też skorzystać z infolinii PKP Intercity pod numerem telefonu +48 22 391 97 57; infolinia czynna jest przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

PKP Intercity to polski międzyregionalny przewoźnik kolejowy. Zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami, a także umożliwia podróżowanie po Europie. Przewoźnik oferuje podróże czterema kategoriami pociągów. Twoje Linie Kolejowe (TLK) i InterCity (IC) to połączenia ekonomiczne, zaś Express InterCity (EIC) i obsługiwane pojazdami Pendolino Express InterCity Premium (EIP).

Źródło

Skomentuj artykuł: