Wrocławskie lotnisko pobiło rekord sprzed pandemii

- Wrocławskie lotnisko pobiło rekord sprzed pandemii. Obsłużyło w tym roku ponad 3,6 mln pasażerów - poinformował w komunikacie Port Lotniczy Wrocław. Prezes spółki Cezary Pacamaj szacuje, że do końca roku lotnisko zbliży się do bariery 4 mln obsłużonych pasażerów.

Jak wyjaśniły władze lotniska, rekord został pobity dokładnie o 8:45, gdy na płycie lotniska wylądował samolot z Walencji.

"Na pokładzie maszyny znaleźli się wyjątkowi pasażerowie. To podróżni nr 3 548 026 i 3 548 027 w gronie obsłużonych w 2023 roku. Na ponad miesiąc przed końcem roku wrocławskie lotnisko poprawiło najlepszy wynik w swojej historii" 

- wskazano w informacji.

Zgodnie z komunikatem wrocławski port lotniczy obsłużył w tym roku ponad 3,6 mln pasażerów. Oznacza to, że wyrównany został rekord z 2019 r., czyli jeszcze sprzed pandemii.

"Na tak znakomite wyniki wpłynęło kilka czynników – rozwinięta oferta portu, zwiększenie częstotliwości lotów w najpopularniejszych kierunkach i ciężka praca całego zespołu. Dzięki temu podróżni mogli odwiedzać każdy zakątek Europy w dogodnych terminach. Szacujemy, że do końca roku zbliżymy się do bariery 4 mln obsłużonych pasażerów" 

– przekazał, cytowany w komunikacie, Cezary Pacamaj, prezes zarządu Portu Lotniczego Wrocław.

Jak informują przedstawiciele lotniska, na dobry wynik wpłynęła rozbudowana sieć połączeń. W okresie wakacyjnym było ich ponad 90, w tym do takich krajów jak Włochy, Hiszpania, Grecja, Cypr czy Bułgaria. 

Niedawno pojawiła się możliwość bezpośrednich lotów z Wrocławia do Seulu. 

Źródło

Skomentuj artykuł: