GUS potwierdza szacunki ministerstwo rodziny dot. bezrobocia

Potwierdziły się szacunki Ministerstwa i Rodziny i Polityki Społecznej. Pod koniec lutego br. stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła 5,5 proc. i była niższa o 1,1 pkt. proc. niż przed rokiem. 

Pod koniec lutego br. w urzędach pracy zarejestrowanych było ok. 921 tys. osób bezrobotnych, o prawie 178 tys. mniej niż w lutym 2021 r. W porównaniu ze styczniem br. liczba bezrobotnych w Polsce spadła o 5,4 tys. osób. 

- W lutym zatrudnienie znalazło ponad 54 tys. osób bezrobotnych, a do urzędów pracy wpłynęło prawie 118 tys. ofert pracy. Stopa bezrobocia w żadnym województwie nie osiągnęła dwucyfrowego poziomu, a w rejestrach urzędów pracy figuruje sporo mniej osób niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Sytuacja na rynku pracy jest stabilna

mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

W lutym stopa bezrobocia rejestrowanego w Polsce wyniosła 5,5 proc. i - względem poprzedniego miesiąca - nie zmieniła się. Najniższe bezrobocie odnotowano w woj. wielkopolskim (3,2 proc.) a najwyższe w woj. warmińsko-mazurskim (9 proc.). 

Według danych Eurostatu opublikowanych na początku marca br. Polska znajduje się w czołówce krajów z najniższym bezrobocie w UE. Pod koniec lutego br. stopa bezrobocia w naszym kraju wyniosła 2,8 proc. i była na dużo niższym poziomie, niż wynosi średnia unijna (6,2 proc.) oraz średnia dla krajów strefy euro (6,8 proc.). 

Skomentuj artykuł: