Huta Stalowa Wola włączyła się w walkę z epidemią

Huta Stalowa Wola włączyła się w pomoc służbom medycznym, przekazując szpitalom 500 tys. zł i środki ochrony osobistej – poinformowała spółka należąca do Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

Spółka podkreśliła, że dzięki zastosowaniu elastycznych form utrzymała ciągłość pracy przy zachowaniu środków ostrożności i procedur bezpieczeństwa związanych z epidemią.

"Huta Stalowa Wola S.A. (Grupa PGZ) dołączyła do grona firm wspomagających wysiłek i poświęcenie kadry medycznej dla ratowania życia i zdrowia ludzkiego, przekazując na rzecz placówek medycznych kwotę pół miliona złotych"

poinformowała HSW w przesłanym komunikacie.

"Środki finansowe zostaną spożytkowane na działania, których celem jest przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się koronawirusa SARS-CoV-2, wywołującego chorobę COVID-19" - dodała spółka.

Huta Stalowa Wola przekazała łącznie pół miliona złotych na Powiatowy Szpital Specjalistyczny w Stalowej Woli, Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej w Nisku, Centrum Medyczne w Łańcucie, Szpital Specjalistyczny im. Edmunda Biernackiego w Mielcu oraz Wojewódzki Szpital im. Św. Ojca Pio w Przemyślu. HSW podkreśliła, że placówki "służą nie tylko mieszkańcom Stalowej Woli, ale również całego regionu i są aktywnym elementem w walce z epidemią koronawirusa".

Poza wsparciem finansowym HSW razem z producentem maszyn górniczych KGHM ZANAM przekaże Powiatowemu Szpitalowi Specjalistycznemu w Stalowej Woli środki ochrony osobistej.

"W tym trudnym dla nas wszystkich okresie pandemii jako jeden z największych pracodawców w regionie nie możemy pozostać obojętni. Doceniamy wielkie zaangażowanie służb działających na pierwszym froncie walki z epidemią i chcemy tę walkę wspierać" 

powiedział cytowany w komunikacie prezes HSW Bartłomiej Zając.

"Jako firma odpowiedzialna społecznie przekazujemy na rzecz placówek medycznych kwotę pół miliona złotych z przeznaczeniem na niezbędny sprzęt, w szczególności środki ochrony indywidualnej oraz środki do dezynfekcji" – dodał.

Spółka podkreśliła, że jest świadoma wpływu, jaki wywiera na otoczenie, w którym funkcjonuje, i "od początku swojego istnienia poczuwa się do współodpowiedzialności za lokalną społeczność".

"Na bieżąco analizowane są pojawiające się potrzeby w zakresie wsparcia działań w walce z koronawirusem w Stalowej Woli i całym regionie. HSW chce dalej wspierać te działania i zabezpieczać potrzeby w zakresie ratowania życia i zdrowia ludzkiego" – zadeklarowała firma.

HSW zapewniła, że dba również o bezpieczeństwo swoich pracowników. "W Hucie Stalowa Wola zostały wdrożone wszelkie środki ostrożności i procedury bezpieczeństwa zgodne z zaleceniami służb sanitarnych i państwowych. Spółka zastosowała między innymi elastyczne formy pracy, ograniczające czas przebywania na terenie zakładu czy też umożliwiające realizowanie zadań i obowiązków z miejsca zamieszkania" – poinformowała HSW. Spółka ograniczyła krajowe i zagraniczne wyjazdy służbowe oraz organizację spotkań służbowych stawiając na wideokonferencje, telekonferencje i organizację prac zespołów z pomocą narzędzi teleinformatycznych.

Zaznaczyła także, że procedury i regulacje zastosowane w pracy zespołów produkcyjnych "umożliwiają korzystanie z elastycznego czasu pracy oraz indywidualny rozkład czasu pracy, pozwalający na wprowadzenie rotacyjnej obecności pracowników na zmianach". "Huta Stalowa Wola S.A. utrzymuje ciągłość pracy i produkcji oraz realizacji projektów i programów" – dodała firma. HSW jest producentem i dostawcą usług technicznych dla wojska i na rynek cywilny.

Wytwarza m. in. broń artyleryjską, w tym samobieżne armatohaubice Krab i wyrzutnie rakiet Langusta.

Źródło

Skomentuj artykuł: