4-letnia umowa na emisję sygnału Polskiego Radia

Polskie Radio SA oraz Emitel SA zawarły nową 4-letnią umowę na usługę emisji programów Polskiego Radia. Sygnał w zakresie UKF-FM będzie emitowany z wykorzystaniem 139. obiektów nadawczych należących do Emitel. 

Nowa umowa będzie obowiązywać od 1 lipca 2021 r. do 28 maja 2025 r. W ramach nowego kontraktu Emitel zrealizuje 61 z 83. zadań przewidzianych w zamówieniu publicznym, przeprowadzonym w trybie przetargu nieograniczonego na usługi emisji programów Polskiego Radia SA w zakresie UKF–FM.

Współpraca z Polskim Radiem dla Emitela nie ograniczała się do emisji analogowych. 1 października 2013 r. Polskie Radio we współpracy z Emitelem uruchomiło pierwsze emisje cyfrowego radia w standardzie DAB+ w Warszawie i Katowicach. W ub. roku Emitel uruchomił nowe nadajniki dla Polskiego Radia, zwiększając zasięg DAB+. Dzięki temu Polskie Radio w wersji cyfrowej dostępne jest już dla około 30 mln słuchaczy. Aby słuchać cyfrowych emisji Polskiego Radia konieczne jest posiadanie odbiornika radiowego DAB+. 

Według danych opublikowanych przez portal ILoveRadio.pl, w 2020 r. słuchalność radia utrzymała wysoki, stabilny poziom, sięgając 90% zasięgu tygodniowego. 

Polacy słuchają radia codziennie - w grupie komercyjnej, czyli wśród osób w wieku 16-49 lat, radio osiąga zasięg na poziomie 70%, co plasuje to medium nawet przed telewizją. Na bardzo wysokim poziomie utrzymuje się dzienny średni czas słuchania (blisko 4,5 godziny). Prawie co trzeci słuchacz spędza z radiem 6 godzin dziennie lub więcej. Polacy najchętniej korzystają z radia w samochodzie, a antena FM/UKF jest niezmiennie najpopularniejszym źródłem odbioru sygnału.

Źródło

Skomentuj artykuł: