Klabater ma umowę na porting gry studia Big Robot Ltd

Klabater, notowany na NewConnect producent i wydawca gier podpisał umowę na porting i wydanie produkcji The Signal From Tölva. Gra akcji FPP z otwartym światem i klimatem science fiction zostanie wydana na Xbox, PlayStation i Nintendo Switch. Będzie to kolejny tytuł w back katalogu, który na dziś składa się z ponad 30 gier. Niedawno spółka została wytypowana przez Xbox do wyprzedaży gier, która będzie trwała od 12 do 25 września. Rozwój gier portingowych to jeden z istotnych elementów strategii na kolejne lata.

– The Signal From Tölva to nowy i ciekawy tytuł z otwartym światem. Gra od 2017 roku zgromadziła ponad 700 recenzji, które w większości są pozytywne. Gracze docenili ten tytuł na platformie PC, a teraz chcemy przedstawić wersję na konsole. Za oryginalną produkcję odpowiada doświadczony zespół Big Robot Ltd., jest to kolejny producent, który zaufał naszym kompetencjom – mówi Robert Wesołowski, członek zarządu Klabater. – To będzie kolejna gra w naszym portfolio, która jest osadzona w świecie sci-fi. Co ciekawe, twórcy gry współpracowali przy tej produkcji z Ianem McQue, który pomagał przy produkcji Grand Theft Auto V – dodaje Robert Wesołowski.

The Signal From Tölva to pierwszoosobowa strzelanka z otwartym światem osadzona w świecie przyszłości. W grze gracze będą w stanie odblokowywać różnorodne bronie oraz rekrutować roboty do walki. Odkrycia, których dokonają gracze zadecydują o losach świata. Jest to gra o eksploracji i walce, osadzona w pięknym, ręcznie malowanym świecie science-fiction. Big Robot to brytyjska firma specjalizująca się w tworzeniu gier komputerowych. Firma została założona przez Jima Rossignola w 2010 roku. Wśród najciekawszych tytułów studia można wymienić: AVSEQ, Fallen City, Lodestone, czy Sir, You Are Being Hunted.

– Gracze chcą wracać do dawnych gier, które darzą sympatią, jednak na nowych platformach. Ta filozofia przyświeca nam przy poszukiwaniu nowych gier do portingu, które sprawdziły się na PC, a po analizach mają ogromne szanse na zdobycie graczy na konsolach. W przypadku The Signal From Tölva społeczność graczy jest rozbudowana, tytuł ma pozytywny odzew, a także mechanikę, która świetnie nadaje się na platformy konsolowe. Cieszymy się, że wzbogacimy back katalog o produkcję z taką głębią

dodaje Robert Wesołowski.

Spółka regularnie pozyskuje nowe produkcje do portingu. Ostatnim nowym tytułem było Starward Rouge, które zostanie przeniesione na platformy Xbox, PlayStation i Nintendo Switch. Back-katalog Klabatera składa się obecnie z ponad 30 gier. Ambicją firmy jest rozwijanie katalogu.
 

Źródło

Skomentuj artykuł: