Nieudany eksperyment z AI? Wydawca „Sports Illustrated” zwalnia dyrektora generalnego

Cyfrowy wydawca The Arena Group, który zarządza markami takimi jak „Sports Illustrated” i „The Street”, zwolnił w poniedziałek swojego dyrektora generalnego. Według niepotwierdzonych informacji przyczyną może być nieudany eksperyment z wprowadzaniem sztucznej inteligencji zamiast dziennikarzy.

Rzecznik The Arena Group odmówił podania dalszych szczegółów, aby wyjaśnić usunięcie Rossa Levinsohna, który pełnił funkcję dyrektora generalnego przez trzy lata. Ale posunięcie to nastąpiło po żenującej wpadce, kiedy to „Sports Illustrated” został przyłapany na publikowaniu artykułów z fałszywymi nazwiskami autorów, którzy nie istnieli, oraz zdjęciami profilowymi wygenerowanymi przez sztuczną inteligencję.

Levinsohn został zastąpiony ze skutkiem natychmiastowym przez tymczasowego dyrektora generalnego Manoja Bhargavę, założyciela 5-Hour Energy, który posiada większościowy pakiet udziałów w The Arena Group, powiedział Vince Bodiford, rzecznik Bhargavy.

Wypowiedzenie Levinsohna nastąpiło niecały tydzień po tym, jak The Arena Group zwolniła trzech swoich głównych dyrektorów: prezesa operacyjnego i dyrektora operacyjnego Andrew Krafta, prezesa ds. mediów Roba Barretta i radcę prawnego Julie Fenster.

„Wszystkie marki medialne, w tym „Sports Illustrated”, będą nadal działać z kierownictwem tych branż, podczas gdy firma po prostu przyjmuje szerokie spojrzenie na operacje i sposoby ogólnej poprawy działalności” – powiedział Bodiford CNN.

Zapytany, czy zmiany mają coś wspólnego z zarzutami, że „Sports Illustrated” wykorzystywało sztuczną inteligencję do pisania artykułów, Bodiford powiedział: „Nie mamy nic więcej do dodania do wcześniejszych oświadczeń firmy dotyczących sztucznej inteligencji”.

Źródło

Skomentuj artykuł: