Nowy iPhone 15 może pojawić się już w przyszłym miesiącu

Główny producent iPhone'a dla Apple podobno rozpoczął już w Indiach montaż zmodyfikowanych urządzeń niezbędnych do produkcji najnowszego smartfona – poinformował portal foxbusiness.com. Produkcja iPhone'a 15 wraz z tajwańską firmą Foxconn odbywa się z w zakładzie w Tamil Nadu, poinformował Bloomberg News.

Poinformowano również, że Pegatron Corp. i fabryka innej firmy niedługo potem pójdą w ślady Foxconna, inicjując podobne własne prace w Indiach nad urządzeniem nowej generacji. Jak do tej pory nie ma jednak oficjalnego potwierdzenia tych doniesień. 

Apple podobno chce, aby okres opóźnienia między wysyłką iPhone'ów zmontowanych w Chinach i tych z Indii był w tym roku jeszcze krótszy. Według Bloomberga dostawy iPhone'ów 15 montowanych w Indiach mogą wyprzedzić te z Chin o tygodnie.

Apple w ostatnim czasie postawił na Indie jeśli chodzi o produkcję iPhonów, tak by zmniejszyć swoją zależność od Chin. Szacuje się, że udział iPhone'ów montowanych w Indiach osiągnął 7%.

W trzecim kwartale iPhone'y wygenerowały sprzedaż netto w wysokości 39,67 miliarda dolarów dla Apple, co w ujęciu rocznym stanowi spadek o 2,4%.

Dyrektor finansowy Apple Luca Maestri powiedział w tym miesiącu, że iPhone'y odnotowały „świetne wyniki” pod względem popytu na rynkach wschodzących, ustanawiając kwartalne rekordy w wielu z nich, w tym w Indiach. Niektóre inne obszary, które miały wysoki popyt na iPhone'y, to według Maestri: Indonezja, Azja Południowo-Wschodnia, Ameryka Łacińska i Bliski Wschód.

Przyznał on jednak jednocześnie, że amerykański rynek smartfonów „od kilku kwartałów spada”.

Źródło

Skomentuj artykuł: