Sztuczna inteligencja w aucie? Volkswagen stawia na ChatGPT

Niemiecki koncern ogłosił właśnie integrację chatbota AI ChatGPT ze swoim asystentem głosowym „IDA”. Na targach elektroniki CES w Las Vegas w poniedziałek VW zaprezentował swoje pierwsze pojazdy z asystentem głosowym, który wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji (AI) stojącą za ChatGPT.

Nowa funkcja umożliwi kierowcom między innymi czytanie treści podczas jazdy. Asystent  głosowy „IDA” może obecnie odpowiadać na pytania dotyczące wiedzy ogólnej, a jednocześnie mieć możliwość sterowania systemami informacyjno-rozrywkowymi, nawigacją i klimatyzacją samochodu.

Firma twierdzi, że w przyszłości sztuczna inteligencja będzie dostarczać dodatkowych informacji w odpowiedzi na pytania, które wykraczają poza te funkcje, ponieważ jej możliwości będą się nadal rozszerzać. Może to obejmować otrzymywanie informacji specyficznych dla pojazdu, a także interakcję w intuicyjnym języku, wyjaśnianie pytań i pomoc w „wzbogacaniu rozmów”.

Volkswagen poinformował, że integracja z ChatGPT, która została przeprowadzona we współpracy z Cerence Inc., sprawi, że będzie on pierwszym masowym producentem, który wprowadzi chatbota AI jako standardową funkcję w swoich kompaktowych samochodach.

Funkcja nie wymaga od kierowców Volkswagena utworzenia nowego konta ani zainstalowania aplikacji lub ChatGPT. Asystent głosowy IDA jest aktywowany przez użytkownika mówiącego „Hello IDA” lub naciskającego przycisk na kierownicy.
 

Źródło

Skomentuj artykuł: