Po czym poznać, że artykuł lub wpis w mediach społecznościowych jest fejkiem, jak bronić się przed manipulacją i dezinformacją w sieci - to niektóre z zagadnień, które zostaną omówione podczas piątego webinaru Prasowej Akademii Pieniądza.
Prasowa Akademia Pieniądza, edycja IV to bezpłatne szkolenia dla dziennikarzy i influencerów, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę ekonomiczną. Projekt składa się z części online (pięciu wykładów z testami) oraz jednodniowego praktycznego warsztatu, który zostanie przeprowadzony dwukrotnie w Warszawie (do wyboru termin majowy i wrześniowy). Aby wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu, wystarczy zarejestrować się na https://akademia.pap.pl/.
Jednym z elementów projektu są webinary - ok. 45-minutowe transmisje wideo stanowiące kontynuację i rozwinięcie tematów podjętych w szkoleniach publikowanych na platformie e-learningowej akademia.pap.pl.
W czwartek, 9 czerwca o godzinie 11:00 odbędzie się piąte i ostatnie webinarium. Transmisję będzie można śledzić na stronie https://samorzad.pap.pl/.
Link do rejestracji na webinarium: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_1TTtEw7yQD2sd3iQFFI5dg.
Webinar poprowadzi red. Anna Gwozdowska z serwisu Fakehunter PAP. Podczas spotkania autorka przedstawi najpopularniejsze strategie dezinformacji i metody wykorzystywane przez tzw. internetowych trolli. Omówi też zmiany, jakie w zakresie dezinformacji wprowadził rozwój nowych technologii oraz mediów społecznościowych. Wreszcie zaprezentuje sposoby radzenia sobie z manipulacją z sieci.
W trakcie spotkania zostaną omówione najważniejsze cyberzagrożenia dla naszych finansów oraz sposoby wykradania naszych danych, a także zasady ochrony posiadanych przez nas zasobów.
Projekt „Prasowa Akademia Pieniądza, edycja IV” realizowany jest przez Polską Agencję Prasową we współpracy z Narodowym Bankiem Polskim. Szkolenie jest realizowane w okresie od stycznia do końca października 2022 r.