Kalkulator zmian podatkowych na wynagrodzenie. Soboń: Chcemy, by od jutra zaczął działać

Chcemy, aby od jutra zaczął działać kalkulator, który pozwoli oszacować wpływ zmian podatkowych na wynagrodzenie - powiedział dziś na konferencji prasowej wiceminister finansów Artur Soboń.

"Chcemy, aby od jutra zaczął działać kalkulator, który pozwoli oszacować wpływ zmian (podatkowych - red.) na wynagrodzenie"

- powiedział w czwartek na konferencji prasowej wiceminister finansów Artur Soboń. Dodał, że system jest skomplikowany, przypomina funkcjonujący w MF e-PIT.

Jak wynika z materiałów zaprezentowanych na konferencji przez MF, od 1 lipca będzie działał kalkulator, który pozwoli obliczyć wpływ zmian podatkowych na wynagrodzenia w przypadku osób uzyskujących dochody z umów o pracę i umów zleceń. Od 8 lipca resort umożliwi obliczanie z użyciem kalkulatorów wpływu zmian na osoby, w których przypadkach występują zbiegi umów o pracę i umów zleceń. Natomiast od 15 lipca swoje przychody po zmianach będą mogli wyliczyć emeryci oraz osoby, które pobierają emeryturę i jednocześnie pracują. Od 22 lipca kalkulator obejmie osoby rozliczające się wspólnie z małżonkiem, a od 5 sierpnia - prowadzących działalność gospodarczą.

Źródło

Skomentuj artykuł: