Kloc: W UE nie widać oznak realizmu ws. polityki klimatycznej

Obywatele UE potrzebują odpowiedzi na kryzys energetyczny, a nie powielania tych samych błędów, które ten kryzys wywołały - mówiła europosłanka PiS Izabela Kloc w Strasburgu podczas debaty w Parlamencie Europejskim przed listopadową Konferencją ONZ w sprawie zmian klimatu w Szarm el-Szejk w Egipcie (COP27).

Kloc wskazała, że oczywisty jest rozziew między ambicjami klimatycznymi Unii Europejskiej i innych regionów świata. Według eurodeputowanej widoczna jest też powiększająca się przepaść między "klimatycznymi wojownikami w Europie, a bardziej pragmatycznymi rządami w Indiach czy Chinach".

- Nie widzimy jednak żadnych oznak realizmu po stronie decydentów w Europie. Unia Europejska będzie nadal głosić światu kazania i niszczyć swoją gospodarkę z takim samym zerowym skutkiem dla globalnych zmian klimatu

powiedziała europosłanka PiS.

Kloc przekonywała, że okres wojny nie jest czasem na zwiększanie finansowania na rzecz klimatu, nakręcanie spirali ambicji klimatycznych czy na wycofywanie dotacji do paliw kopalnych.

- Obywatele Europy potrzebują odpowiedzi na kryzys energetyczny, a nie powielania tych samych błędów, które ten kryzys wywołały – podkreśliła polska europosłanka.

Źródło

Skomentuj artykuł: