Kolejne livechaty w ramach Polskiego Ładu

Od poniedziałku, 17 stycznia, do piątku, 21 stycznia br., odbędzie się kolejna tura tzw. livechatów dla księgowych dotycząca podatkowych aspektów Polskiego Ładu, w tym tych związanych z obliczaniem wynagrodzeń pracowników - poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Finansów.

Jak podało MF, pierwszy cykl spotkań odbył się w dniach 8-14 stycznia br.

W poniedziałek resort w komunikacie zamieszczonym na swojej stronie internetowej zaprosił na kolejną turę livechatów dla księgowych.

"Eksperci Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej będą udzielać odpowiedzi na pytania dotyczące podatkowych aspektów Polskiego Ładu, w tym tych związanych z obliczaniem wynagrodzeń pracowników"

przekazało ministerstwo.

Spotkania będą trwać od poniedziałku (17 stycznia) do piątku (21 stycznia) w godzinach 9.00-15.00.

Resort przekazał, że spotkania są realizowane za pośrednictwem programu MS Teams. Livechat jest otwarty i nie wymaga wcześniejszej rejestracji.

Na początku 2022 roku w życie weszła podatkowa część Polskiego Ładu. Jedną z najważniejszych zmian, jakie wprowadził ten program w podatkach, jest podniesienie kwoty wolnej do 30 tys. zł oraz do 120 tys. zł progu dochodowego, po przekroczeniu którego płaci się 32 proc. stawkę podatku. Jednocześnie znikła ulga umożliwiająca odliczanie składki zdrowotnej od podatku. Składka ta wynosi 9 proc. i nie obniża podatku.

Źródło

Skomentuj artykuł: