Koncern BSH przekaże służbom medycznym sprzęt AGD o wartości 1 mln zł

Firma BSH zainicjowała akcję #BoschwPogotowiu, w ramach której przekaże szpitalom, Szpitalnym Oddziałom  Ratunkowym i stacjom ratownictwa medycznego setki urządzeń AGD. Będą to pralki, suszarki, pralko - suszarki, czajniki i mikrofale. Ich wartość rynkowa sięgnie 1 mln zł.

„Doskonale zdajemy sobie sprawę, że naszym medykom należy się teraz każde możliwe wsparcie. Zaczęło się od pomysłu i przekazania kilku zestawów pralek i suszarek do szpitali zakaźnych i stacji ratownictwa medycznego. Szybko dotarły do nas informacje, że zapotrzebowanie na nasze urządzenia jest o wiele większe. Lekarze, pielęgniarki i ratownicy zaczęli zgłaszać się do nas lawinowo. Nie mogliśmy pozostawić ich próśb bez odpowiedzi. Nasza firma postanowiła przeznaczyć na ten cel część budżetu marketingowego” -

informuje Hanna Stajuda, dyrektor Działu Komunikacji w BSH.

Na potrzeby akcji w firmie BSH (w portfolio, której znajduje się marka Bosch) powstała specjalna grupa ochotników, która zgłosiła chęć pomocy w tej inicjatywie. W ten sposób pracownicy spółki chcą wesprzeć służbę zdrowia i przyczynić się do walki z COVID – 19. W ramach wsparcia służb medycznych walczących z epidemią firma BSH przekazała  także kilka tysięcy maseczek chirurgicznych na rzecz szpitali w województwach: mazowieckim, podkarpackim, łódzkim oraz dolnośląskim.

Źródło

Skomentuj artykuł: