Kościński: Dane potwierdzają siłę gospodarki

Dzisiejsze dane GUS dotyczące PKB w III kw. br. potwierdzają siłę polskiej gospodarki – ocenił minister finansów Tadeusz Kościński w komentarzu przekazanym Polskiej Agencji Prasowej.

- KE w swoich jesiennych prognozach oczekuje silnego wzrostu realnego PKB Polski na poziomie 4,9 proc. w tym roku oraz 5,2 proc. w 2022 r. Podkreśla przy tym, że rosnące dochody Polaków i wsparcie w postaci zmian podatkowych zwiększą dynamikę konsumpcji prywatnej w 2022 i 2023 roku – zauważył szef resortu finansów.

Dodał, że z prognoz KE wynika, że w latach 2020-2023 średnie tempo wzrostu gospodarczego będzie w Polsce jednym z najwyższych w UE.

- Również dzisiejsze – lepsze od oczekiwań rynkowych – dane GUS dotyczące PKB w III kw. potwierdzają siłę polskiej gospodarki, która szybko powróciła na ścieżkę wzrostu po covidowym kryzysie. Już w II kw. br. realny PKB przekroczył poziom sprzed pandemii. W III kw. nastąpiło dalsze przyspieszenie tempa wzrostu (kw/kw, sa)

ocenił Tadeusz Kościński.

Jak poinformował w piątek w szybkim szacunku Główny Urząd Statystyczny, PKB w III kw. 2021 r. wzrósł o 5,1 proc. rdr wobec wzrostu o 11,2 proc. rdr w II kw. 2021 r.

Źródło

Skomentuj artykuł: