Morawiecki w Davos: Polsce nie grozi recesja

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos mówi się o recesji w USA czy Europie Zachodniej, jednak recesja w Polsce nie jest tematem rozmów. Nie powinna ona nastąpić ani w tym, ani w przyszłym czy kolejnym roku - powiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki, który przebywa w Davos na Światowym Forum Ekonomicznym, został we wtorek zapytany przez Polsat News o to, czy Polsce grozi recesja.

- W Davos mówi się o recesji w USA, Europie Zachodniej, ale w Davos nie mówi się o recesji w Polsce, ponieważ i w tym, i w przyszłym, i w kolejnym roku recesja nie powinna nastąpić

powiedział Morawiecki.

Premier zaznaczył, że prognozy dla polskiej gospodarki są dobre.

- Chociażby Goldman Sachs, jeden z największych banków inwestycyjnych świata, który daje nam możliwość bardzo wysokiego wzrostu gospodarczego, tak wysokiego, że wolę nie przytaczać tej liczby - powiedział.

Morawiecki ocenił, że w Polsce "wzrost gospodarczy będzie w okolicach 3 proc., może trochę więcej". Sytuacja budżetowa zdaniem premiera "wygląda dobrze", czego potwierdzeniem jest wynik budżetu państwa z kwietnia.

- Zanotowaliśmy kilkumiliardową nadwyżkę i jestem przekonany o tym, że w kolejnych miesiącach nie będzie żadnych poważnych kłopotów ze spięciem budżetu, z emisją obligacji - dodał.

Premier zaznaczył, że to "uszczelnienie systemu finansowego powoduje, że także i dzisiaj mamy sytuację, jeśli nie komfortową, to naprawdę bardzo bezpieczną".

Źródło

Skomentuj artykuł: