Nasz kraj ma demokratyczną i otwartą kulturę pracy, która idealnie wpisuje się w oczekiwania Polaków wobec pracodawcy

Niemiecki producent zapowiedział, że do wiosny 2024 r., zakończy w Polsce budowę nowego zakładu produkcji opraw oświetleniowych. 

Inwestycja firmy Trilux umożliwi jej nie tylko zwiększenie mocy produkcyjnych i montażowych oraz usprawnienie logistyki, ale także rozwój nowych produktów oraz prowadzenie działań administracyjnych i IT. 

Firma obecna jest w Polsce od 2005 r., a biuro w Warszawie pełni funkcję hubu biznesowego dla Europy Wschodniej. Firma w modelu B2B oferuje produkty i rozwiązania oświetleniowe typu „smart” dedykowane: biurowcom, obiektom przemysłowym, handlowym, edukacyjnym, zdrowotnym oraz zastosowaniom architektonicznym zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków.

- To Polska została wybrana na lokalizację kolejnego zakładu produkcyjnego firmy Trilux, choć w procesie due diligence brano pod uwagę również inne kraje Europy Wschodniej – powiedział Arkadiusz Lewenko, dyr. generalny na Europę Środkowo-Wschodnią i Trilux Polska. Nasz kraj ma nie tylko wielu utalentowanych ekspertów w dziedzinie nowoczesnych technologii i ekoprojektowania, których Trilux ma nadzieję przyciągnąć, ale także demokratyczną i otwartą kulturę pracy, która idealnie wpisuje się w oczekiwania Polaków wobec pracodawcy. Rekrutację rozpoczynamy od pracowników umysłowych, ale wkrótce przejdziemy również do rekrutacji pracowników produkcyjnych – dodaje Lewenko.

Europa Wschodnia od dawna jest jednym z głównych punktów zainteresowania dla jego firmy w kontekście jej międzynarodowej strategii rozwoju.

Nowo planowany zakład produkcyjny o powierzchni ok. 23 tys. mkw. jest ważnym uzupełnieniem istniejących zakładów w Arnsbergu (Niemcy) i Saragossie (Hiszpania), dając firmie możliwość zwiększenia mocy produkcyjnych, a tym samym zaspokojenia stale rosnącego zapotrzebowania na energooszczędne, inteligentne rozwiązania oświetleniowe.

- Nowy zakład umożliwi nam na uniezależnienie się od wpływu czynników zewnętrznych i zagwarantuje utrzymanie najwyższej jakości i terminowości dostaw – mówi Hubertus Volmert, dyr. generalny firmy Trilux.

Nowa lokalizacja jest również istotnym filarem strategii zrównoważonego jej rozwoju. W polskim zakładzie tworzone będą nie tylko rozwiązania oświetleniowe przyszłości, ale też, dzięki skróceniu dróg transportu do europejskich odbiorców, zmniejszy się ślad węglowy firmy. Planowana inwestycja zostanie zrealizowana w zgodzie ze standardami certyfikacji „BREEAM”. Wszystkie nowe budynki będą wyposażone w nowoczesne rozwiązania technologiczne, zarówno pod kątem oświetlenia, jak też samych materiałów budowlanych. Prace budowlane rozpoczną się latem 2023 r., a otwarcie nowej fabryki planowane jest wiosną 2024 r. W zakładzie zatrudnienie znajdzie 250 osób.

Źródło

Skomentuj artykuł: