Niskie ceny gazu dla piekarni i cukierni po apelu Rzecznika MŚP

Premier Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej poinformował o decyzji rządu ważnej dla sektora MŚP. Począwszy od 1 kwietnia wszystkie piekarnie i cukiernie będą mogły skorzystać z obniżonej, względem cen rynkowych, stawki na gaz.

Adam Abramowicz, Rzecznik MŚP od dawna apelował o uregulowanie cen gazu dla sektora MŚP, gdyż do niego z prośbą o pomoc zwracali się właściciele firm zmuszeni do zamykania działalności ze względu na rosnące koszty.

- Dla części firm np. piekarni, hoteli cena gazu stanowi bardzo poważny udział w kosztach. Przełożenie kosztów zakupu gazu na cenę produktów może grozić odpływem klientów, upadkiem firmy. W piekarnictwie duże firmy handlowe stosują ceny dumpingowe na podstawowe produkty np. utrzymują cenę bułki „kajzerki na poziomie 35 groszy”, wyrównując straty z tego tytułu zwiększeniem marży na innych produktach. Małe piekarnie nie są w stanie takich rzeczy robić i konkurować z wielkim biznesem - komentował Adam Abramowicz, Rzecznik Przedsiębiorców.

- Bardzo dziękuję panu Premierowi za wysłuchanie moich apeli, a tym samym i głosów małych i średnich przedsiębiorców. Będzie to ogromna ulga dla piekarni i cukierni, które będą mogły choć nieznaczenie ograniczyć koszty prowadzenia działalności - dodał Adam Abramowicz.

Skomentuj artykuł: