Nowe technologie w pigułce. Ruszył bezpłatny kurs

Od poniedziałku dostępny jest bezpłatny serwis E-learning Przemysłu Przyszłości, oferujący szkolenia dotyczące przemysłu 4.0 oraz transformacji cyfrowej. Na początek ruszają kursy m.in. ze sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa.

Za tworzenie serwisu odpowiedzialna jest Platforma Przemysłu Przyszłości (PPP) z siedzibą w Radomiu. Jest to organizacja podległa Ministerstwu Rozwoju, Pracy i Technologii.

Jak podkreśliła prezes PPP Aleksandra Ścibich-Kopiec, e-learning Przemysłu Przyszłości nieodpłatnie daje przedsiębiorcom i ich pracownikom możliwość poszerzania wiedzy w zakresie przemysłu 4.0.

"O tym, jak ważny jest wirtualny transfer wiedzy, przekonaliśmy się w czasie pandemii COVID-19"

zaznaczała.

Na początek platforma oferuje zestaw czterech szkoleń, w tym moduł wprowadzający w zagadnienia nowoczesnego przemysłu. Jako pierwsze udostępnione zostaną specjalistyczne kursy z zakresu cyberbezpieczeństwa, sztucznej inteligencji oraz komunikacji w fabryce przyszłości.

Twórcy serwisu zapowiadają do końca roku uruchomienie łącznie 10 szkoleń, m.in. z obszarów nowych modeli biznesowych i robotyzacji przemysłu.

Materiały dostępne w ramach serwisu zostały przygotowane przez ekspertów z wykorzystaniem różnych form edukacyjnych - filmów, tekstów i podcastów. Poza konkretną wiedzą, poszczególne kursy oferują także quizy pozwalające ocenić postępy w edukacji.

Jak podkreślił odpowiedzialny za projekt serwisu e-learningowego dyrektor Działu Zarządzania Wiedzą w PPP Paweł Nowak, usługa powstała tak, aby ułatwić naukę w dowolnym czasie, na dowolnym rodzaju urządzenia, np. smartfonie.

 "Zdajemy sobie sprawę, że przedsiębiorcy są zapracowani. Chcemy, aby mogli kursy obejrzeć lub odsłuchać na smartfonach np. podczas jazdy samochodem"

wyjaśnił. 
Źródło

Skomentuj artykuł: