Nowy kierunek dla polskiego biznesu?

Państwa arabskie to perspektywiczny rynek dla polskich firm – ocenił wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak. Ministerstwo Finansów zamierza w Dubaju przedstawić tamtejszym inwestorom zachęty podatkowe.

W poniedziałek w Dubaju trwa Polsko-Arabskie Forum Gospodarcze w ramach obecności naszego kraju na Expo w Dubaju.

Wiceminister rozwoju i technologii Grzegorz Piechowiak podkreślił w swoim wystąpieniu, że relacje polsko-arabskie mają wielowiekową tradycję i sięgają czasów średniowiecznych.

- Nasze relacje zawsze były bardzo dobre, a jednym z ich najważniejszych elementów były powiązania handlowe. Postrzegamy państwa arabskie jako bardzo perspektywiczny i wyjątkowo atrakcyjny, liczący ponad 400 mln mieszkańców, rynek – zaznaczył.

Według Piechowiaka polskie firmy mogą odegrać rolę w transformujących się gospodarkach arabskich w dążeniu do ich zrównoważenia. Wskazał, że w szczególności chodzi o obszar zielonej energii, gospodarki cyfrowej czy bezpieczeństwa żywności.

Wiceminister dodał, że najlepszym przykładem tego jak polscy przedsiębiorcy interesują się rynkami arabskimi jest to, że do udziału w Forum zgłosiło się ponad tysiąc osób.

- Zachęcamy naszych arabskich przyjaciół do odwiedzania naszego kraju, który w ciągu ostatnich 30 lat przeszedł realną przemianę i jest jednym z najdynamiczniej rozwijającym się członków w UE. Zapraszamy do inwestowania i nawiązywania kontaktów z polskimi partnerami

zachęcał przedstawiciel resortu rozwoju i technologii. 

W przekazanej przez resort finansów informacji, ministerstwo, reprezentowane w Dubaju przez wiceministra Jana Sarnowskiego, będzie "promować ozwiązania dla przedsiębiorców wprowadzone przez Polski Ład i przekonywać, że Polska jest atrakcyjnym miejscem dla zagranicznych inwestorów".

- Polska jest dobrym miejscem do inwestowania oraz rozwoju biznesu. Zajmujemy czołowe pozycje w rankingach atrakcyjności inwestycyjnej. Dodatkowo będziemy wspierać inwestycje zagraniczne poprzez szeroki wachlarz zachęt podatkowych wprowadzanych Polskim Ładem

wskazał, cytowany w informacji, Sarnowski.

Zaznaczył, że w ramach Polskiego Ładu od stycznia funkcjonować będą nowe rozwiązania wspierające polskich przedsiębiorców, którzy postawią na zagraniczną ekspansję swojego biznesu.

- Dotyczy to także inwestycji na rynkach arabskich – dodał.

Źródło

Skomentuj artykuł: