Niemal 600 mld dolarów na chmurę publiczną wydadzą firmy na całym świecie do końca 2023 r., prognozuje Gartner.
Oznacza to wzrost o 20,7% rok do roku. Ekspansję na rynku średnich firm zapowiedziała firma SAP. Wiodący dostawca systemów ERP uruchomił ofertę GROW with SAP, która ma pomóc segmentowi średnich przedsiębiorstw korzystać z dobrych praktyk analizy danych i automatyzacji rodem z globalnych koncernów.
- W świadomości biznesu SAP kojarzy się z oprogramowaniem dedykowanym globalnym klientom, których stać na najlepsze rozwiązania IT dostępne jedynie dla największych firm. Dynamicznie rozwijający się rynek chmury publicznej, czyli elastycznych aplikacji dostępnych on-line, skłania dostawców oprogramowania do uruchamiania inicjatyw mających na celu popularyzację tego sposobu dostarczania zaawansowanych rozwiązań dla biznesu firmom na całym świecie. (…)Wydaje się, że SAP idealnie trafił z zapowiedzią GROW with SAP w okres zwiększonego zapotrzebowania przedsiębiorstw na rozwiązania ERP w chmurze – podkreśla Mariusz Gołębiewski z Abile Consulting.
Analitycy Gartnera prognozują wydatki na chmurę publiczną firm w 2023 r. na kwotę około 591,8 mld dol., czyli o 20,7% więcej niż w ub. roku. To więcej niż wzrost 18,8% prognozowany na 2022 r.
Sid Nag, wiceprezes ds. analityki w firmie Gartner wskazuje, że: - przetwarzanie w chmurze nadal będzie bastionem bezpieczeństwa i innowacji, wspierając rozwój w niepewnych czasach ze względu na swoją zwinność, elastyczność i skalowalność.
Wdrażane szybko rozwiązania oparte często o model subskrypcyjny pozwalają na łatwiejszą kontrolę wydatków, a dodatkowe moduły i funkcje dają szansę na rozbudowę rozwiązań IT w chmurze w przyszłości, zależnie od potrzeb i możliwości firmy.
- Firmy chętnie sięgają po oprogramowanie w chmurze publicznej dzięki jego przewidywalności jeśli chodzi o koszty, możliwości skrócenia czasu wdrożenia do minimum oraz personalizacji. Lider rynku ERP zapewniając platformę SAP Build klientom rozwiązania GROW with SAP daje średnim firmom potężne narzędzie umożliwiające automatyzację procesów biznesowych dedykowanymi modułami powstającymi bez ani jednej linijki kodu – podkreśla Mariusz Gołębiewski z Abile Consulting.