Opozycja straszyła, że w Polsce zabraknie paliw i gazu. Orlen odpowiada. Zobacz WIDEO

"Czym straszyli? Straszyli, że w Polsce zabraknie gazu i paliw. Nie zabrakło. Podważali wiarygodność koncernu, gdy prowadziliśmy kluczowe działania dla zabezpieczenia Polski w surowce energetyczne. Nie mieli racji" – czytamy na Twitterze Orlenu. W zamieszczonym nagraniu Grupa odniosła się do wypowiedzi polityków Koalicji Obywatelskiej. ZOBACZ WIDEO

Policy Koalicji Obywatelskiej jak mantrę powtarzają, że czegoś nie ma, nie będzie, nie było, albo czegoś Polakom nie starczy. PKN Orlen przypomina, jak opozycja straszyła brakiem gazu czy paliw. 
 

„Obywatele i obywatelki martwią się o to, czy w najbliższych tygodniach i miesiącach w ich domach będzie wystarczająco ciepło, żeby przetrwać tę zimę i czy będzie jasno” – mówił we wrześniu 2022 roku Donald Tusk.
 

Orlen zaprezentował spot, który przeciwstawia słowa polityków opozycji z rzeczywistością.
 

„W 2022 roku jako Orlen mierzyliśmy się nie tylko z kryzysem energetycznym, ale również z dezinformacją. Mimo wojny na Ukrainie, ani w żadnym przedsiębiorstwie nie zabrakło gazu, a na stacjach nie zabrakło paliw. Było to możliwe dzięki prowadzonej przez rząd i grupę Orlen od 2016 roku dywersyfikacji zakupu surowców z kierunków innych niż rosyjski. Liczą się czyny, nie słowa” – mówi narrator.
 

Zobacz spot:

Źródło

Skomentuj artykuł: