Orlen uruchamia nawodne stacje paliw

PKN Orlen z początkiem maja uruchomi ponownie 6 swych stacji nawodnych dla żeglarzy i motorowodniaków, które zlokalizowane są na Mazurach, nad Morzem Bałtyckim i nad Zalewem Zegrzyńskim. Jak podała spółka, obiekty te, oferujące oprócz paliw także artykuły spożywcze, będą czynne do września.

"PKN Orlen uruchamia swoje stacje nawodne na Mazurach, nad morzem oraz nad Zalewem Zegrzyńskim. Miłośnicy sportów wodnych będą mogli korzystać z nadbrzeżnych stacji paliw Orlen już od długiego weekendu majowego" - oznajmił w środę koncern. Jak podał, "na motorowodniaków i żeglarzy w okresie od maja do września 2021 r. będzie czekać sześć stacji Orlen".

Według koncernu, jego stacje nawodne czynne będą w miejscowościach: Piękna Góra, Sztynort, Węgorzewo i Mikołajki na Mazurach oraz Nieporęt nad Zalewem Zegrzyńskim i Puck nad Morzem Bałtyckim. Jak wyjaśniono w komunikacie, uruchomienie stacji w Giżycku na Mazurach, ze względu na trwającą modernizację nabrzeża, planowane jest na drugą połowę czerwca tego sezonu - tymczasowo jej funkcję przejmie obiekt w Pięknej Górze, zlokalizowany ok. 4 km dalej, do którego można dopłynąć kanałem Giżyckim, a następnie Jeziorem Kisajno.

PKN Orlen podkreślił, że jego stacje nawodne, poza produktami paliwowymi, jak olej napędowy i benzyna bezołowiowa 95, oferują także artykuły spożywcze oraz przemysłowe, a płatności można tam realizować za pomocą kart płatniczych oraz aplikacji mobilnej Orlen Pay.

Jak zaznaczył koncern, "stacje paliw Orlen na wodzie eliminują uciążliwe dla motorowodniaków i żeglarzy uzupełnianie paliwa za pomocą kanistrów". W informacji zwrócono uwagę, że obiekty te zostały zaprojektowane i wybudowane "z troską o ochronę środowiska naturalnego i są całkowicie bezpieczne dla gruntów i wód".

"Stacje posiadają dwupłaszczowe zbiorniki, 24-godzinny system zdalnego pomiaru i wykrywania wycieków. Dodatkowym zabezpieczeniem jest osłona modułu zbiornika w postaci bezodpływowej betonowej tacy, która zapobiega ewentualnemu przenikaniu zanieczyszczeń do gruntu" - wyjaśnił PKN Orlen.

Koncern dodał, iż "dla zabezpieczenia paliwa przed niekontrolowanym wyciekiem podczas tankowania stosuje się przeciwrozlewowe rękawy sorbcyjne, przeznaczone do zatrzymania nawodnych rozlewów paliwa lub olejów". "Podczas tankowania działa także hermetyczny system odsysania par, który zapobiega wydostaniu się oparów paliwa do atmosfery" - podkreślono w informacji.

Źródło

Skomentuj artykuł: