PHH przedłuża współpracę z Ukrainą

Polski Holding Hotelowy podpisał list intencyjny o dalszej współpracy z Lwowską Obwodową Administracją Wojskową i Ukraińskim Stowarzyszeniem Hoteli i Kurortów - podał Holding. Pozwoli to na zwiększenie pomocy przekazywanej z Polski ofiarom wojny w obwodzie lwowskim - dodał.

Prezes Ukraińskiego Stowarzyszenia Hoteli i Kurortów (UHRA) Irina Sidletska cytowana w komunikacie dodała, że wspólnie z Lwowską Obwodową Administracją Wojskową i Polskim Holdingiem Hotelowym zmodernizowane zostanie zakwaterowanie dla przesiedleńców w obwodzie lwowskim.

Jak podano, 13 tirów z pomocą humanitarną, wysłanych przez Rządową Agencję Rezerw Strategicznych, właśnie dotarło na Ukrainę.

- Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych od początku agresji rosyjskiej wspiera Ukrainę pomocą humanitarną, medyczną czy żywnościową. Przekazywane tym razem wsparcia w postaci wyposażenia kwaterunkowego na rzecz Lwowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej jest o tyle ważne, że pozwoli dzieciom i młodzieży ukraińskiej spokojnie rozpocząć rok szkolny – powiedział cytowany w komunikacie prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

PHH poinformował, że obecnie w obwodzie lwowskim oficjalnie mieszka 245 tys. osób wewnętrznie przesiedlonych, z czego 75 tys. to dzieci. Nieoficjalnie jest to 400 tys. osób. Większość osób została ewakuowana do obwodu lwowskiego w maju. W tym czasie w regionie mieszkało czasowo 630 tys. przesiedleńców.

Dodano, że sama tylko Rządowa Agencja Rezerw Strategicznych przekazała do obwodu lwowskiego 1,5 tys. łóżek polowych i materacy, ponad 3 tys. poduszek i kołder oraz ponad 5 tys. pościeli i ręczników.

Polski Holding Hotelowy to spółka w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest skonsolidowanie i nowoczesne zarządzenie obiektami świadczącymi usługi hotelarskie, należącymi do Skarbu Państwa. W grupie kapitałowej PHH znajdują się łącznie 54 hotele i obiekty, co czyni ją drugą największą grupą hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. PHH od wielu lat współpracuje z czołowymi światowymi sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Hilton International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group.

Źródło

Skomentuj artykuł: