Podróże koleją coraz popularniejsze

Znoszenie kolejnych obostrzeń powoduje wzrost zainteresowania podróżami koleją; w tygodniu 10-16 maja 2021 r. pociągami PKP Intercity przemieszczało się o 34 proc. więcej pasażerów niż między 19 a 25 kwietnia - poinformował przewoźnik.

Wraz ze znoszeniem kolejnych obostrzeń, widoczny jest wzrost liczby podróżnych. W tygodniu 10-16 maja pociągami PKP Intercity podróżowało ponad pół miliona osób. To o 34 proc. więcej niż jeszcze niecały miesiąc wcześniej, w tygodniu 19-25 kwietnia

poinformowało w informacji prasowej PKP Intercity.

Jak przekazał przewoźnik, w kwietniu z jego usług korzystało średnio 55 tysięcy pasażerów dziennie, w maju (1-18 maja) ta średnia wynosi blisko 71 tysięcy.

Przewoźnik przypomniał, że od 15 maja w pociągach PKP Intercity ponownie mogą być zajęte wszystkie miejsca siedzące, do leżenia oraz sypialne; nadal funkcjonuje obowiązkowa rezerwacja miejsc.

W trakcie podróży należy zakrywać usta i nos. Kierownicy pociągów i konduktorzy korzystają ze środków ochrony indywidualnej i utrzymania higieny osobistej - maseczek i rękawiczek ochronnych oraz żeli do mycia i dezynfekcji rąk.

PKP Intercity zapewnia, że kontakt z podróżnymi podczas kontroli biletów odbywa się z zachowaniem bezpiecznego dystansu dzięki wykorzystaniu nowoczesnych terminali zbliżeniowych.

Wszystkie pociągi PKP Intercity są dezynfekowane i czyszczone po zakończeniu każdego przejazdu. Od marca 2020 roku do końca kwietnia 2021 roku przewoźnik wykonał ponad 435 tysięcy dezynfekcji i ponad 16 tysięcy dezynfekcji metodą zamgławiania

przekazano.

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy, który zapewnia komunikację pomiędzy dużymi miastami oraz popularnymi ośrodkami turystycznymi w kraju, łączy mniejsze ośrodki z aglomeracjami, a także umożliwia podróżowanie po Europie.

Źródło

Skomentuj artykuł: