Polska ma szansę złowić Fujitsu

Fujitsu szuka miejsca pod fabrykę. Japoński koncern chce produkować pompy ciepła. Polska ma szansę na kolejną miliardową inwestycję.

"Puls Biznesu". zaznacza, że szansa na kolejny projekt w Polsce to efekt trwającego od roku wyścigu związanego ze zmianą technologiczną w grzejnictwie, które z pieców gazowych przestawia się na pompy ciepła.

"Fujitsu szuka miejsca pod fabrykę i niedługo będzie ogłaszać inwestycję" - mówi cytowany w gazecie minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.

Inny rozmówca "PB" zaangażowany w projekt zaznacza, że proces jest na wczesnym etapie. "Oprócz Polski wchodzi w grę także Słowacja, a w Polsce okolice Łodzi, województwo pomorskie i śląskie" - mówi inne źródło gazety.

Biuro prasowe Fujitsu nie potwierdza tych informacji. "Obawiam się, że nie mamy w tym momencie żadnych informacji. Opublikujemy komunikat prasowy, jeśli coś się w tej kwestii zmieni" - przekazuje "PB" Emiko Yoshioka z biura prasowego Fujitsu General.

Gazeta zastrzega, że nie ma informacji o wartości inwestycji ani liczbie miejsc pracy. Wyjaśnia jednak, że budowa fabryki pomp ciepła kosztuje ok. 1 mld zł, a pracę znajduje w niej zwykle ponad tysiąc osób.
 

Źródło

Skomentuj artykuł: