Polska w czołówce najlepszych krajów do inwestowania

Visa, amerykański gigant świadczący usługi finansowe, planuje otworzyć w Polsce globalne centrum technologiczne i produktowe. To już kolejny lider w swojej branży, który uważa, że nasz kraj to jedno z najlepszych na świecie miejsc do inwestowania.

Planowana inwestycja będzie dotyczyła utworzenia strategicznego centrum technologicznego odpowiedzialnego m.in. projektowanie rozwiązań IT w sektorze płatności cyfrowych oraz rozwój otwartej bankowości. Polskie biuro skupi się na opracowywaniu nowych produktów i innowacji z pomocą lokalnych specjalistów.  Centrum będzie wpisywało się w globalny model rozwojowy inwestora, zakładający wykorzystanie potencjału talentów w naszym regionie i wprowadzenie innowacji na dużą skalę. Rzecznik Visa powiedział, że hub, który w ciągu najbliższych kilku lat zatrudni 1,5 tys. specjalistów ds. technologii, będzie pierwszym tego rodzaju centrum w Europie Środkowo-Wschodniej i piątym na świecie. Przedstawiciele Visy podkreślili, że Polska jest coraz częściej postrzegana jako źródło wysoko wykwalifikowanej kadry IT. - Polska posiada wysoko wykwalifikowanych pracowników i prężnie rozwijający się sektor IT - powiedział Rajat Taneja, Prezes ds. Technologii, Visa. - Właśnie dlatego jest idealnym miejscem do pozyskiwania nowych talentów oraz tworzenia we współpracy z naszymi partnerami i firmami nowych rozwiązań płatniczych – dodał.

Komentując projekt, premier Mateusz Morawiecki powiedział, że projekt pomoże podnieść rangę Polski jako miejsca inwestycji w nowe technologie. - To bardzo dobra wiadomość, że Visa ze swoim wyjątkowym doświadczeniem i know-how wybrała nasz kraj spośród innych potencjalnych lokalizacji - powiedział Morawiecki. Dodał, że pomoże to zbudować pozycję Polski jako czołowego miejsca inwestycji w nowe technologie.

W ostatnich kilku latach Polska jest jednym z najatrakcyjniejszych miejsc do inwestowania, zaś za granicą nasz kraj postrzegany jest się jako miejsce cudu gospodarczego. W ostatnim czasie swoje centra technologiczne ulokowały w Polsce m. in. Google, Amazon czy Microsoft. Z raportu "Invest in digital Poland" wynika, że Polska jest piątą gospodarką w Europie i jedną z 10 na świecie, które przyciągają najwięcej inwestycji w zakresie nauki, technologii, inżynierii i matematyki.

Źródło

Skomentuj artykuł: