Polski Ład poprawi warunki życia

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych przyczynia się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, poprawy warunków życia obywateli i powstawania nowych miejsc pracy - podaje Kancelaria Prezesa Rady Ministrów.

"Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych" jest przeznaczony dla jednostek samorządu terytorialnego i związków jednostek samorządu terytorialnego i polega na bezzwrotnym dofinansowaniu inwestycji publicznych.

KPRM podkreśla, że celem "Rządowego Fundusz Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych" jest zwiększenie skali inwestycji publicznych przez bezzwrotne dofinansowanie inwestycji realizowanych przed jednostki samorządu terytorialnego.

Program jest realizowany poprzez promesy inwestycyjne udzielane przez Bank Gospodarstwa Krajowego.

KPRM informuje, że w I edycji programu jednostki samorządu terytorialnego złożyły wnioski na łączną kwotę 90 mld zł. Otrzymają z Rządowego Funduszu Polski Ład ponad 23 mld zł na realizację inwestycji.

Według Kancelarii Premiera, Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych przyczynia się do rozwoju lokalnej przedsiębiorczości, poprawy warunków życia obywateli i powstawania nowych miejsc pracy.

Jak przypomniano, jednostki samorządu terytorialnego i związki jednostek samorządu terytorialnego mogły złożyć maksymalnie trzy wnioski na dofinansowanie inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład: 1 bez ograniczenia kwotowego, 1 o wartości do 30 mln zł oraz 1 o wartości do 5 mln zł.

"Ponad 97 proc. samorządów otrzymało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład na kwotę ponad 23 miliardów złotych" - podaje KPRM

Źródło

Skomentuj artykuł: