Powołano Komitet Monitorujący KPO

Komitet Monitorujący KPO został już powołany, a organizacje, które chciały do niego przystąpić, znajdą się w jego gronie - poinformował minister funduszy i polityki regionalnej Grzegorz Puda.

Komitet Monitorujący KPO ma nadzorować wydawanie pieniędzy z Funduszu Odbudowy. Ma służyć włączeniu samorządów, partnerów społecznych, gospodarczych, organizacji społeczeństwa obywatelskiego i środowiska naukowego w monitorowanie realizacji KPO. Jego powołanie było inicjatywą Polski.

W Programie Trzecim Polskiego Radia Grzegorz Puda podkreślił, że po protestach organizacji, które chciały wstąpić do Komitetu, a nie wiedziały, że jest taka możliwość, ministerstwo ogłosiło nowy nabór.

"Poszerzyliśmy komitet o dodatkowe organizacje, które chciały brać w nim udział, w związku z tym Komitet Monitorujący jest już powołany, a organizacje, które chciały do niego przystąpić, które protestowały, również znajdą się w jego gronie" - oświadczył minister funduszy. "To pokazuje naszą otwartość na współpracę z różnymi organizacjami" - dodał.

Na początku listopada resort funduszy poinformował, że skład Komitetu Monitorującego KPO zostanie poszerzony o dodatkowych reprezentantów. MFiPR przypomniał wówczas, że nabór na członków Komitetu rozpoczął się w maju 2022 r. Do udziału w pracach Komitetu wskazano 25 przedstawicieli strony rządowej i 21 przedstawicieli organizacji pozarządowych. Do ostatecznego sformowania składu brakowało czterech członków reprezentujących organizacje społeczeństwa obywatelskiego działające w obszarach praw podstawowych i niedyskryminacji. Do 27 października trwał nabór czterech brakujących członków. Z informacji resortu wynika, że zgłoszono 12 kandydatur.

Źródło

Skomentuj artykuł: