Powstaje niemal 300 mieszkań w Sosnowcu

280 nowych mieszkań powstanie w Sosnowcu (Śląskie) dzięki wspólnej inwestycji miejscowego samorządu i prywatnej firmy. Prace mają się rozpocząć w najbliższych tygodniach.

W sumie będzie to 280 mieszkań w 12 sześciokondygnacyjnych budynkach. Inwestycja jest wspólnym projektem miasta oraz firmy TBS Dombud z Będzina. Nigdy w historii samorządu po 1989 r. nie budowano w Sosnowcu tylu mieszkań, które będą w zarządzie miasta

powiedział prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Teren inwestycji obejmuje 22 tys. metrów kwadratowych przy ulicy Naftowej, w pasie od kładki pomiędzy Naftową i Teatralną, a przejazdem kolejowym. Szacowany koszt to 100 mln zł, z czego ponad 30 proc. środków przekaże miasto w formie dofinansowania pochodzącego z Banku Gospodarstwa Krajowego.

Najważniejszy dla nas będzie fakt, że to właśnie miasto będzie wskazywało przyszłych najemców. Zaznaczamy jednak, że nie będą to mieszkania komunalne

dodał wiceprezydent miasta Michał Zastrzeżyński.

Kryteria i zasady, na jakich będzie się można ubiegać o mieszkania określi miasto, są w trakcie opracowania. Wiadomo, że będą zbliżone do funkcjonujących w ramach Towarzystwa Budownictwa Społecznego, a o mieszkania będą mogli ubiegać się nie tylko mieszkańcy Sosnowca.

Projekt obejmuje również budowę 133 miejsc parkingowych w podziemnym garażu, 40 kolejnych w garażach wolnostojących oraz dalszych 174 miejsc parkingowych i plac zabaw. Wszystkie budynki powinny zostać wykonane do połowy 2023 r.

W Sosnowcu obecnie trwa też budowa prawie 100 mieszkań komunalnych w rejonie ulicy Traugutta. Mieszkania powinny być gotowe za rok, a miasto już planuje drugi etap. W ciągu najbliższych dwóch miesięcy sosnowiecki Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych - TBS zakończy budowę 15 domów jednorodzinnych przy ulicy Rydza-Śmigłego. Wszystkie domy mają już właścicieli, a spółka rozpisała przetarg na budowę kolejnych budynków w ramach "Kwiatowej Doliny", w sumie ma ich być 43.

Źródło

Skomentuj artykuł: