Premier: Polska jest krajem perspektyw rozwojowych i bramą na Wschód

- Nie pozwolimy, żeby odebrano nam owoce pracy ostatnich 30 lat. Polska jest krajem pewnych perspektyw rozwojowych i bramą na wschód - powiedział dzisiaj premier Mateusz Morawiecki, inaugurując panel w Domu Polskim w szwajcarskim Davos, gdzie odbywa się Światowe Forum Ekonomiczne.

- Polska jest rozwiniętą gospodarką i mamy nadal apetyt na dalszy wzrost i chcemy rozwijać się szybko. Jesteśmy gotowi, by podkręcić tempo jeszcze bardziej - powiedział szef rządu.

Premier, powołując się na raporty McKinseya zaznaczył, że Polska należy do grupy zorganizowanych technologicznie krajów.

- Cyfrowa gospodarka w regionie rosła o blisko 8 proc. rocznie, a od stycznia do maja 2020 roku to tempo było dwukrotnie szybsze osiągając poziom 14,2 proc. w Polsce

dodał premier.

Premier przypomniał też, że ostatnio w Polsce Google zainwestował blisko 1 mld dolarów.

- Światowi przywódcy technologiczni widzą, że polscy specjaliści znajdują się wśród najlepszych na świecie - podkreślił Morawiecki.

- Nie pozwolimy, żeby odebrano nam owoce pracy ostatnich 30 lat. Polska jest krajem pewnych perspektyw rozwojowych i bramą na wschód. 33 lata temu Zachód wyciągnął do nas rękę i dziś naszym obowiązkiem jest wyciągnięcie pomocnej dłoni Ukraini - dodał szef rządu.

Skomentuj artykuł: