Prezydent: Powstanie specjalna platforma dla przedsiębiorców

Od przyszłego tygodnia zostanie uruchomiona platforma internetowa, na którą przedsiębiorcy będą mogli zgłaszać swoje propozycje i uwagi co do tego jak uprościć procedury w Polsce - zapowiedział dziś prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z przedstawicielami amerykańskiego biznesu w Polsce.

Prezydent relacjonował na konferencji prasowej, że przedsiębiorcy z USA byli pod wrażeniem sprawności i szybkości jeśli chodzi o realizację wniosków z Tarczy Antykryzysowej.

- To zrobiło nawet na zagranicznych inwestorach bardzo duże wrażenie i pytają czy nie można w Polsce tak zawsze. Czy nie można byłoby pomyśleć, aby taki system relacji pomiędzy administracją publiczna, a podmiotami gospodarczymi, i w ogóle funkcjonowania polskiej gospodarki, szerzej wprowadzić i wyciągnąć z tego także i pozytywnych doświadczeń na przyszłość. Krótko mówiąc upraszczających funkcjonowanie procedur, komunikację i upraszczających załatwianie spraw - zaznaczył Duda. Jego zdaniem, odpowiedź na to musi być pozytywna.

- Postanowiłem uruchomić od przyszłego tygodnia, tutaj u mnie taką platformę internetową, na którą dosłownie każdy będzie mógł zgłosić swoje propozycje i uwagi, co do tego jak uprościć procedury w Polsce

poinformował prezydent.

- Mam nadzieję tutaj na głosy przede wszystkim polskich przedsiębiorców, polskiego biznesu, gdzie są takie momenty, które moglibyśmy przenieść do sieci, które moglibyśmy realizować właśnie za pośrednictwem choćby internetu, po to aby skrócić procedury; aby czasem zrezygnować z obiegu dokumentów, które nie w każdym przypadku są potrzebne, a które przeszkadzają tłumiąc aktywność gospodarczą - powiedział Andrzej Duda.

Źródło

Skomentuj artykuł: