Radomski „Łucznik” Liderem Bezpieczeństwa Państwa 2022

W trakcie tegorocznego 30 Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach Fabryka Broni „Łucznik” - Radom sp. z o.o. została uhonorowana wyróżnieniem specjalnym w konkursie „Lider Bezpieczeństwa Państwa 2022” w kategorii „Innowacyjny produkt”. Kapituła doceniła produkowane przez Fabrykę Broni karabinek w bezkolbowym układzie konstrukcyjnym MSBS GROT B16 oraz subkarabinek w kolbowym układzie konstrukcyjnym MSBS GROT C10.

Nagrody w konkursie „Lider Bezpieczeństwa Państwa” przyznawane są przez Stowarzyszenie Dostawców na Rzecz Służb Mundurowych. Dziesiątą, jubileuszową edycję konkursu swoim patronatem objął prezydent Andrzej Duda. W kapitule konkursu zasiadają przedstawiciele Akademii Marynarki Wojennej oraz Dowództwa Sił Zbrojnych RP. Celem konkursu jest wyróżnienie przedsiębiorstw prowadzących działalność na rzecz służb mundurowych za wkład i osiągnięcia w zakresie wspierania szeroko rozumianego bezpieczeństwa Państwa. Udział biorą w nim przedsiębiorstwa i instytucje, które wyróżniły się w zakresie wyrobów i technologii przeznaczonych dla służb mundurowych w bieżącym roku.
 

- Produkowane przez nas karabinki w bezkolbowym układzie konstrukcyjnym (bull-pup) MSBS GROT B16 oraz subkarabinki w kolbowym układzie konstrukcyjnym MSBS GROT C10 powstały w ramach projektu rozwojowego WP - polskich konstruktorów i technologów Fabryki Broni, we współpracy z najwybitniejszymi ekspertami WAT. To pierwsze po II wojnie światowej, zaprojektowane w Polsce konstrukcje tego typu, wdrożone do seryjnej produkcji w naszym rodzimym przemyśle zbrojeniowym. Z tego wynika ich olbrzymie znaczenie dla obronności naszego kraju

mówi Wojciech Arndt, prezes Łucznika”.

Rodzina karabinków MSBS GROT powstała w ramach wojskowego projektu TYTAN, a broń została zaprezentowana po raz pierwszy w przeddzień Święta Wojska Polskiego w 2012 r. Jej pierwsze egzemplarze weszły w skład uzbrojenia Wojska Polskiego w 2017 r.

Skomentuj artykuł: