Rekordy na Wall Street

Czwartkowa sesja na Wall Street zakończyła się wzrostami, a Dow Jones drugi dzień z rzędu ustanowił historyczny szczyt. W górę szły zwłaszcza akcje spółek technologicznych, a w ślad za nimi mocno zyskał Nasdaq. Wydarzeniem dnia było podpisanie pakietu wsparcia gospodarki przez prezydenta Bidena.

Dow Jones Industrial zwyżkował 188 punktów, czyli 0,58 proc., do 32.485.59 pkt. Indeks bije historyczne rekordy drugi dzień z rzędu.

S&P 500 wzrósł 1,04 proc., do 3.939,34 pkt.

Nasdaq Composite zyskał 2,52 proc. i zamknął sesję na poziomie 13.398,67 pkt. Jeszcze w poniedziałek indeks ten wszedł w obszar korekty po spadku o ponad 10 proc. od ostatniego szczytu. Teraz jest już tylko 5 proc. od historycznego maksimum.

„Jeśli spojrzymy na historię zobaczymy, że kiedy rentowności wzrosły to po pewnym czasie rynki akcji dobrze sobie radziły. Jedyny moment, w którym naprawdę można zobaczyć wyprzedaż akcji i obligacji, to okresy, w których istnieje znaczny strach przed inflacją” - powiedział Justin Onuekwusi, zarządzający portfelem w Legal & General Investment Management.

Akcje Tesli w czwartek zyskały ponad 4 proc., Facebook i Netflix rosły o ponad 2 proc. W górę szły też notowania Amazona, Alphabet i Microsoftu.

Akcje spółek technologicznych odrabiają straty po okresie korekty wywołanej przede wszystkim przez rosnące rentowności obligacji, które powiększają koszty pozyskiwania finansowania dłużnego przez różnego typu spółki wzrostowe.

Akcje J&J zyskały 0,5 proc. Komisja Europejska oświadczyła w czwartek, że szczepionka przeciw Covid-19 firmy Johnson & Johnson jest zarówno bezpieczna, jak i skuteczna. Zapowiedziała, że szybko zajmie się przyznaniem pozwolenia na jej dopuszczenie do obrotu.

Źródło

Skomentuj artykuł: