Rządowe Mieszkanie+ w Rzeszowie

Około 850 dostępnych cenowo mieszkań, z rządowego programu rozwoju mieszkalnictwa, powstanie na terenie Rzeszowa - przewiduje porozumienie o współpracy, które podpisali prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości Bartłomiej Druziński oraz prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc.

Podpisane porozumienie to kolejny krok w stronę realizacji Narodowego Programu Mieszkaniowego. Prawie 850 nowych mieszkań na wynajem, o średniej powierzchni 52 mkw., to odpowiedź na potrzeby lokalnej społeczności. W najbliższym sąsiedztwie planowanej nieruchomości znajdują się m.in.: żłobek, przedszkole publiczne, dwie publiczne szkoły podstawowe, centrum handlowe, czy przychodnia

mówi wicepremier, minister rozwoju Jadwiga Emilewicz.

I dodaje:  Obecnie na rozpatrzenie przez Sejm społeczna część przygotowanego w MR tzw. pakietu mieszkaniowego. Dzięki nowym przepisom, samorządy dostaną więcej pieniędzy na budowę mieszkań dla osób o mniej zasobnych portfelach. Uzyskają również merytoryczne - a kiedy będzie to potrzebne, także finansowe - wsparcie z Krajowego Zasobu Nieruchomości.

Mam nadzieję, że nasze działania przyczynią się do poprawy sytuacji mieszkaniowej osób, które, ze względu na ograniczenia finansowe, nie są w stanie spełnić marzenia o własnym mieszkaniu na rynku komercyjnym

powiedział prezes Krajowego Zasobu Nieruchomości, Bartłomiej Druziński.

Na działkach o łącznej powierzchni ponad 20 ha, położonych na osiedlu Przybyszówka II, planowana jest realizacja inwestycji mieszkaniowej, wielorodzinnej na prawie 850 mieszkań. Ze względu na wielkość, zostanie ona podzielona na kilka etapów. Inwestorem będzie spółka celowa utworzona przez KZN i Miasto Rzeszów. 

Zasób KZN obejmuje aktualnie 124 nieruchomości o łącznej powierzchni niemal 900 ha. 

Skomentuj artykuł: