Rządowy Program Inwestycji Strategicznych turboładowaniem dla naszej gospodarki

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg wzięła udział w uroczystości wmurowania aktu erekcyjnego pod budowę Wielopokoleniowego Centrum Aktywności Rodzinnej w Baruchowie. Realizacja tej inwestycji jest możliwa dzięki dofinansowaniu z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych w wysokości 9 mln zł.

- Będzie to szczególne miejsce dla lokalnej społeczności. Miejscem, w którym spotkają się dzieci, młodzież, osoby starsze, w którym mieszkańcy będą wcielać w życie ideę solidarności międzypokoleniowej - mówiła minister Maląg podczas uroczystości.

Zdaniem minister Program jest turboładowaniem dla naszej gospodarki i umożliwia zrównoważony rozwój całej Polski.

W ramach dwóch edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych do samorządów w całej Polsce trafią w sumie blisko 54 mld zł. Tylko do województwa kujawsko-pomorskiego w ramach dwóch edycji - trafi ponad 2,7 mld zł. Dzięki temu powstają w gminach inwestycje najbardziej potrzebne mieszkańcom: nowe drogi, kanalizacje, ośrodki kultury.

- Premier Mateusz Morawiecki podkreśla zawsze, że silna drużyna PiS, która przede wszystkim ma prowadzić dobry dialog z samorządami dla dobra mieszkańców, przejawia się w różnych działaniach. W czasie pandemii musiała być potężna interwencja państwa, aby ratować każde miejsce pracy, aby nie upadały firmy. Dzisiaj mamy odpowiedź, czy te działania były dobre. Mamy historycznie najniższe bezrobocie od 32 lat - 4,8 proc. Ponad 250 mld zł zainwestowaliśmy w człowieka, w rodziny, w kapitał ludzki, aby Polacy nie tracili pracy - mówiła minister Marlena Maląg.

Wskazała, że rządowi zależy na zrównoważonym rozwoju Polski. Tak, aby na inwestycje miały szanse nie tylko duże aglomeracje, ale i małe miejscowości.

Źródło

Skomentuj artykuł: