Sakiewicz: Wolność dla nas nie ma ceny. [ZOBACZ i UDOSTĘPNIJ]

Wystąpienie Tomasza Sakiewicza redaktora naczelnego „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” na posiedzeniu sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu odbiło się szerokim echem. Przedstawione zostały na nim działania niektórych podmiotów medialnych - w tym stacji TVN, mających na celu ograniczenia wolności słowa i zastraszaniu dziennikarzy. Stąd - jak przypomnimy - akcja mediów Strefy Wolnego Słowa „#StopCenzurze TVN i Tusk - nie zamkniecie nam ust”. Publikujemy anglojęzyczną wersję przemówienia red. Sakiewicza. Zobacz i wyślij znajomym. Niech prawda idzie w świat.

Sejmowa Komisja Kultury i Środków Przekazu zebrała się w sprawie działań niektórych podmiotów medialnych (w tym stacji TVN) mających na celu ograniczenie wolności słowa i zastraszenie dziennikarzy. Sprawa dotyczy pozwów, jakie TVN wystosował m.in. do mediów Strefy Wolnego Słowa. 

Sakiewicz: Wolność dla nas nie ma ceny

"Ja mam prawo powiedzieć, że kłamstwo jest kłamstwem. I dokładnie to powiedziałem. Za to, że w stacji Samuela Pereiry padła moja wypowiedź, został on pozwany. Relację TVP Info spisał portal Niezależna.pl. Więc portal, jak i redaktor naczelny Grzegorz Wierzchołowski został pozwany. I dopiero ja dostałem pozew. W tych pozwach znalazły się słowa niesamowite, uderzające w wolność słowa w Polsce. Mam nadzieję, że ta hańba przy nich zostanie. O to trzeba zadbać".

 

- mówił na posiedzeniu sejmowej komisji red. Sakiewicz odnosząc się do swojej grudniowej wypowiedzi w TVP Info.

W oknie poniżej udostępniamy przemówienie Tomasza Sakiewicza w wersji anglojęzycznej w oknie poniżej. Polecamy! Obejrzyj i wyślij znajomym.

Źródło

Skomentuj artykuł: