„Spider-Man: No Way Home” zarobił już miliard dolarów 

„Spider-Man: No Way Home” został pierwszym filmem, który od 2019 roku przekroczył tę granicę, podało w niedzielę studio filmowe Sony. Film osiągnął ten wynik zaledwie 12 dni po premierze.  

Tylko „Avengers: Endgame” i „Avengers: Infinity War” z 2019 roku osiągnęły ten poziom w krótszym czasie, odpowiednio po 5 i 11 dniach. Film zarobił dotychczas na całym świecie 1,05 miliarda dolarów. 

„No Way Home” – w którym Tom Holland i Zendaya grają Petera Parkera i MJ, walczących ze złoczyńcami z całego multiwersum Marvela – jest także jedynym filmem na całym świecie który w czasie pandemii, osiągnął taki wynik. 

Ostatnim filmem, który osiągnął 1 miliard dolarów jeszcze przed pandemią były „Gwiezdne Wojny: Skywalker. Odrodzenie”, który wszedł na ekrany w grudniu 2019 r. 

Sony poinformowało również, że „No Way Home” jest obecnie najlepiej zarabiającym filmem roku na świecie. 

Film, który został nakręcony przez Sony i Disney’s Marvel Studios, cieszył się niesamowitą popularnością, wśród widzów. 

„No Way Home” osiągnął rekordowy weekend otwarcia w box office w USA w zeszły weekend, kiedy przyniósł 260 milionów dolarów. Było to drugie co do wielkości krajowe otwarcie wszech czasów. 

„To, co to oznacza, jest dość zaskakujące” – powiedział CNN Business Paul Dergarabedian, starszy analityk mediów w Comscore (SCOR). 

„Te liczby byłyby bardzo imponujące w erze przed pandemią, ale dla „Spider-Man: No Way Home” sprint do miliarda dolarów na tym rynku jest naprawdę trudny do zrozumienia”. „Monumentalne osiągnięcie „No Way Home”, jest nie do przecenienia dla tej branży” – dodał Dergarabedian. 

Źródło

Skomentuj artykuł: