Strefy wciąż przyciągają inwestorów

Już 200 decyzji o wsparciu dla przedsiębiorstw wydała Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna. Potwierdza to niesłabnące zainteresowanie firm, również zagranicznych, inwestowaniem w Polsce.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna to nasza duma. Życzę strefie, żeby dalej się tak wspaniale rozwijała. A firmie gratuluję nie tylko, że uzyskała dwusetną decyzję, ale również tego, iż jest tutaj z nami i życzę wspaniałego rozwoju, bo to dla każdego przedsiębiorcy najważniejsze. Mam nadzieję, że współpraca w strefie i ze strefą będzie się Państwu układała tak dobrze, jak wszystkim tym firmom, które już tutaj działają podkreślał wicewojewoda Jan Chrząszcz podczas uroczystości w siedzibie KSEE, w trakcie której prezes KSSE Janusz Michałek oficjalnie wręczył 200. już decyzję o wsparciu dla firmy SIGMAPAK S.C. W uroczystości udział wzięli też wicemarszałek województwa śląskiego Wojciech Kałuża oraz przedstawiciele powstającego zakładu pracy.

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna S.A. w zeszłym roku obchodziła jubileusz 25-lecia istnienia. Przez ponad ćwierć wieku w KSSE powstało prawie 90 tysięcy miejsc pracy, zainwestowano ponad 42 miliardy złotych przez około 500 firm, najwięcej z branży motoryzacyjnej (62%). Swoim zasięgiem obejmuje całe województwo śląskie oraz 6 powiatów w województwie opolskim.

Polska Strefa Inwestycji to jest wielki projekt, który wkrótce będzie miał trzy lata i te dwieście decyzji Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, które w pewien sposób w województwie śląskim zmieniają oblicze nie tylko poszczególnych miast – tych dużych, ale również takich miejscowości jak Krzepice, gdzie polska firma będzie wkrótce realizować projekt. Mam nadzieję, że tak jak niektórzy nasi inwestorzy przez te 25 lat funkcjonowania Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, będą globalnymi graczami na cały świat - wskazał prezes KSSE dr Janusz Michałek.

Skomentuj artykuł: