Sukces polskich karabinków w USA

W ofercie Arms of America i Atlantic Firearms pojawił się karabinek .223 S Beryl M1 produkowany przez Fabrykę Broni „Łucznik” - Radom - poinformowała firma. 

Cała dostarczona partia, opracowana specjalnie na rynek amerykański, trafiła do nabywców w ciągu kilku minut. Z takim samym powodzeniem rozeszły się wcześniejsze MiniBeryl Pistol w kal. 223 Rem oraz Beryl S 762 M1 w kal. 7,62x39 mm.

223 S BERYL M1 to, podobnie jak wcześniej wprowadzony na amerykański rynek BERYL S 762 M1, samopowtarzalny karabinek sportowy umożliwiający prowadzenie wyłącznie ognia pojedynczego. Najnowszy model zasilany jest jedną z najpopularniejszych w USA amunicją pośrednią – kalibru 5.56x45 mm/.233 Remington. Broń dostosowano pod szeregiem aspektów, aby została dopuszczona do sprzedaży na terenie USA. Karabinek produkowany jest z zachowaniem najwyższych standardów jakościowych, tych samych co modele produkowane dla wojska. 

Rynek USA jest bardzo perspektywiczny dla Fabryki Broni. Nasze sportowe wersje pistoletów i karabinków z rodziny Beryl znalazły uznanie w USA i rozchodzą się błyskawicznie. Jesteśmy przekonani, że to właśnie najnowszy model, zasilany najpopularniejszą w USA amunicją kalibru. 233 Remington otworzy nam szeroko drzwi na tym rynku i będzie wizytówką naszej marki

podkreśla Seweryn Figurski, dyr. handlowy Fabryki Broni.

Karabinek 223 S BERYL M1 to już trzeci produkt Fabryki Broni, który jest dystrybuowany na terenie USA. W ostatnich dwóch miesiącach Arms of America oraz Atlantic Firearms - amerykańscy partnerzy radomskiej Fabryki, wprowadzili do swojej oferty Mini Beryl Pistol w kal. 223 Rem oraz Beryl S 762 M1 w kal. 7,62x39 mm. 

Seria Beryl to doskonalona od 25 lat konstrukcja opracowana przez Fabrykę Broni w Radomiu po decyzji o standaryzacji kalibrów w armiach NATO. 

Skomentuj artykuł: