Światowa premiera bolidu Alfa Romeo Racing ORLEN. Kubica: to niesamowite wydarzenie

"To niesamowite wydarzenie, po raz pierwszy tej rangi w Polsce" - powiedział Robert Kubica podczas poniedziałkowej prezentacji bolidu zespołu Formuły 1 Alfy Romeo C41 w Warszawie na uroczystej gali w Teatrze Wielkim Opery Narodowej.

Kubica, który jest w tegorocznym sezonie kierowcą rezerwowym i rozwojowym w zespole przyznał, że jego praca ma duże znaczenie dla teamu.

"Gdy mamy znacznie ograniczone możliwości testowania na torze, moja praca w symulatorze ma szczególne znaczenie. Ale oczywiście, tak jak wszyscy, czekam na pierwsze jazdy, aby poznać nowy sprzęt" - dodał Kubica.

"Dla mnie, kierowcy z Polski, tego rodzaju wydarzenie, czyli pierwsza prezentacja w Polsce, jest czymś niesamowitym. Myślę, że wszyscy możemy podziękować naszemu głównemu sponsorowi, PKN Orlen. Dzięki temu nie tylko dla mnie, ale i dla polskich kibiców jest to szczególny dzień" - przyznał Kubica.

Włoch Antonio Giovinazzi, który brał udział w prezentacji nie ukrywa, że zaprezentowany w Warszawie bolid C41 zespołu Formuły 1 Alfa Romeo Racing Orlen jest najładniejszy, jaki widział w czasach swoich występów w ekipie. "Czekam już na pierwsze testy" - dodał.

W gali wziął udział również inny z kierowców teamu Alfa Romeo C41, doświadczony Fin Kimi Raikkonen.

"Przede wszystkim cieszę się, że mogę zobaczyć ten bolid. To dla nas spora niewiadoma. Zmieniły się niektóre zasady. Mam nadzieję, że uplasujemy się wyżej niż rok temu. Pewne wyobrażenie będziemy mieć za kilka tygodni, po testach. I za nieco ponad miesiąc, po pierwszym wyścigu" - powiedział Raikkonen.

Dotychczas nowe bolidy na sezon 2021 pokazały McLaren i Alpha Tauri. W poniedziałek zobaczyliśmy w Teatrze Narodowym w Warszawie nowy model Alfy Romeo - C41.

Źródło

Skomentuj artykuł: