Sześć polskich biurowców z certyfikatem WELL Health-Safety Rating

Budynki biurowe klasy A („PRO Portfolio”) należące do PineBridge Benson Elliot i Sharow Capital: Diamentum Office we Wrocławiu, Okrąglak i Kwadraciak w Poznaniu, Forum 76 w Łodzi, Opera Office w Gdańsku oraz Centrum Biurowe Vinci w Krakowie, po raz kolejny uzyskały prestiżowy certyfikat WELL Health-Safety Rating. Za proces certyfikacji biurowców odpowiadała firma MVGM, która jest wiodącym na polskim rynku zarządcą nieruchomości komercyjnych.

Pandemia Covid-19 zmieniła całkowicie podejście do dbania o zdrowie i dobre samopoczucie użytkowników przestrzeni biurowych. Zarządcy i właściciele nieruchomości zaczęli z większą uwagą podchodzić do zapewnienia higieny, kontroli dostępu do budynku i promocji zdrowych zachowań, by wspierać najemców w tworzeniu nowego środowiska pracy. Certyfikat WELL Health-Safety Rating, opracowany z myślą o bezpieczeństwie użytkowników budynku, weryfikuje skuteczność tych procedur.

- Powroty do biur były impulsem do wdrożenia wielu zmian, a dobrostan pracowników stał się zarówno dla najemców, jak i właścicieli biurowców oraz nas – zarządców – najważniejszy. Wprowadzenie konkretnych rozwiązań związanych z bezpiecznym użytkowaniem budynków, przyczyniło się do zbudowania zaufania użytkowników. Dzisiaj już wiemy, że te praktyki nie były tylko potrzebą chwili, a na dobre z nami zostały. Otrzymanie na kolejny rok certyfikatu Well Health-Safety Rating dla zarządzanych przez nas budynków z PRO Portfolio to dla nas nie tylko osiągnięcie, ale również zobowiązanie do dalszego doskonalenia standardów poprzez inwestowanie w nowoczesne technologie i prowadzenie działań edukacyjnych - wyjaśnia Leszek Sybura, dyr. operacyjny, MVGM Polska. 

Certyfikat WELL Health-Safety Rating wymaga od właścicieli oraz zarządców długofalowych procesów, stałej kontroli i udoskonalania budynku, ponieważ jego ważność wygasa po roku, a nieruchomość jest ponownie poddawana weryfikacji.

Biurowce Diamentum Office, Okrąglak i Kwadraciak, Forum 76, Opera Office zarządzane są przez MVGM, natomiast Vinci Office Center zarządzane jest przez Dyskret Polska, które dla Vinci przeprowadziło proces certyfikacji.

Źródło

Skomentuj artykuł: