Szybciej z Warszawy do Lublina. Piąty odcinek S17 oddany do ruchu w tym roku!

Dziś został oddany do użytku 13-kilometrowy odcinek S17 od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina. Droga powstała przy wsparciu funduszy unijnych z Programu Infrastruktura i Środowisko.

To już piąty odcinek ekspresówki Lublin – Warszawa udostępniony w tym roku. S17, która połączy stolicę kraju ze stolicą Lubelszczyzny drogą ekspresową sprawi, że wschodnia część naszego kraju wrzuci kolejny bieg na drodze do rozwoju

podkreśla minister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

Droga ekspresowa S17 na odcinku od węzła Lubelska do Garwolina stanowi element transeuropejskich sieci transportowych i jest zlokalizowana w sieci kompleksowej TEN-T.
Łącznie z obwodnicą Garwolina i wybudowanym w różnych okresach odcinkiem Garwolin – Piaski, kierowcy mogą już korzystać z drogi o parametrach ekspresowych od Kołbieli do obwodnicy Piaski o długości 155 km.

Nowy fragment drogi powstał w ramach projektu „Budowa drogi ekspresowej S17 Warszawa - Garwolin, odcinek węzeł Lubelska – Garwolin”, którego wartość całkowita to 1,25 miliarda złotych. Inwestycja uzyskała dofinansowanie unijne w wysokości 618,5 miliarda złotych.

W ramach inwestycji wybudowany zostanie odcinek drogi S17 o długości prawie 37 kilometrów od węzła „Lubelska” do połączenia z obwodnicą Garwolina. Projekt jest realizowany w systemie projektuj i buduj z podziałem na 3 zadania: odcinek: węzeł „Lubelska” – Kołbiel, Obwodnica Kołbieli oraz odcinek: Kołbiel – Garwolin. Dziś udostępniamy odcinek jest pierwszym oddanych odcinkiem w ramach projektu.

Źródło

Skomentuj artykuł: